• 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 107
Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
Andri01 - майстор
"...P.S.Най ми е кеф когато някой дето си няма понятие от нещо и тръгне да се набира като гл...ст на буца.... :-D"
Виждал ли си черната кутия на пасажерски кораб и то строен 95-та година? А между впрочем са 3бр.,и далеч не са аналогови ,а още по малко с ленти! Е,този "някой" даже е участвал в разчитането такива! Е,друго е да отвориш Google и да се правиш на многознайко, нали :). А тука става въпрос за военна техника и хора!!
hidrazin - майстор
Че то и в самолетите не е една ... Относно корабите - не ме вълнуват черните им кутии.
Виж, жироскопите са друга работа. Поразглобил съм някоя и друга бройка...
И казваш си ги разчитал? С лупата ли? Плюс бял лист и добре подострен молив... :-D
:partyman:
Andri01 - майстор
Не,то си пише на лист с мастило ,на кирилица с едри букви :). Жироскоп от кораб? Сериозно? "Курс 4" / с водно охлаждане с морска вода/,"Plat" ," Navigate" или може би от "Союз"? :? :lol:
Krass - майстор
Жироскоп имаше всеки БТР-50-ПУ.
Аз обаче не разбрах какво е това
гл...ст на буца....
:lol: и защо на черните кутии им казват черни.
hidrazin - майстор
Andri01 написа:
Жироскоп от кораб?
Ооооо... разбира се че на корабите няма жироскопи. Особено на гемиите дето си бил... :lol:
:partyman:
Andri01 - майстор
Май не си виждал корабен жироскоп! Просто защото наистина няма такова животно! Има ЖИРОКОМПАС,в който има жироскоп,но...просто няма къде да го видиш. Прекалено скъпа част ,за да попадне в твоите ръце :). :partyman:
hidrazin - майстор
Изобщо си нямам на идея от къде бяха свалени но си бяха от "морето" - морски хора ги домъкнаха. :-D
Пък и има много уреди работещи на принципа на жироскопа, като не е задължително да са свободни във всички оси.
Важното е че работят на принципа на жироскопа.
Примерно системите за стабилизация на оръдията. Такова има при Т-72 и мисля че беше двоен жироскоп или нещо подобно.
Това позволява оръдието на танка да държи целта по време на движение и то по кър-а.
Или нашите кораби са нямали никакви оръжия, или те са били без стабилизация, с педали и ръчки???
Та общо взето хич не ме интересува къде са били монтирани - на кораб, торпедо или скрапните ни подводници...
Като казвам жироскоп разбирай прибор/датчик работещ на принципа на жироскопа.
А тези нещица понякога се повреждат и се подменят...
:partyman:
Andri01 - майстор
:lol: :lol: Умник си ми ти ,смешко,умник си!!! :lol: :lol: :partyman:
hidrazin - майстор
Аз пък се убедих че салагите не са се свършили. :lol:
:partyman:
Стоянски - напреднал
hidrazin написа:
...Записите да стават в реално време и в наземни станции.
Нали сме в 21-ви век? Бах тая комуникация - всеки с тъп китайски телефон има връзка и Интернет.
Онези за милиони долари не могат да осигурят надеждна връзка със замята за един тъп запис с не чак толкова много информация...
Айде, дори и да не е всичко в реално време към земята, поне GPS позицията да се следи от логерите на земята
и ако стане нужда да се знае за секунди къде е обектът, а не да го търсят с дни и да ринат трупове после...
Колкото до камерите на борда - едва ли е някакъв проблем да монтират достатъчно и навсякъде, където има нужда,
та пилотите с един поглед да разберат какво не е наред, вместо да се чудят КМС?
На фона на цената на едно летателно средство и цените на билетити, стойността на тая работа едва ли е проблем...
Тук въпросът е ЗАЩО НЕ СЕ ПРАВИ?
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 107

Тема "Ако не беше истина щеше да е смешно...." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: