• 1
  • 2
Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
8180 - майстор
Тази тема е отклонена от "Вицове", където не беше на место.
viewtopic.php?p=522241#p522241
Chefo77 написа:
nikolson написа:
-Какво правителство ни упралява?
-ПЕС, фес и Рудолф Хес!
Гея, Бея и Злодея бре :) :)
"Офтопик":
Споменавал съм, че умението да се изразяваш (особено писмено) е белег и за друга, по-обща грамотност.
Намирам в първото мнение 3, а във второто 5!! (ужас) правописни/граматически грешки/пропуски, ескалиращи безсмислено една от друга, насочващи в посока поредното "красиво и модерно", първосигнално "нищо ново".
Вметката "бре", естествено и очаквано, претендира за категоричност и истинност от "последна инстанция" (независимо от "усмивките").
За съжаление - масова практика (и масова "самодостатъчност", особено в Нета) при политическите дискусии. Вероятно, едно от основните обяснения за хала и стремленията ни, в 20-годишен рецидив, според мен.
Дали пък не е време да се въведе и образователен ценз в Изборния кодекс? :?
VLADO66 - майстор
Въведе ли се ценз в Изборния кодекс ще стане интересно и противоконситуционално/колкото и да съжалявам за това/ :)
a_anastassov - специалист
8180,
Мисля, че ще е по-добре, ако партиите/кандидатите в бюлетините не са с фиксирани номера (всяка бюлетина е отпечатана на случаен принцип). Всеки, който гласува ще трябва да прочете бюлетината и тогава да гласува :lol: .
sstefanov - майстор
... :-D
Последна промяна от sstefanov на вт юни 18, 2013 11:21 pm, променено общо 1 път.
nikolson - майстор
8180 написа:
Chefo77 написа:
nikolson написа:
-Какво правителство ни упралява?
-ПЕС, фес и Рудолф Хес!
Гея, Бея и Злодея бре :) :)
"Офтопик":
Споменавал съм, че умението да се изразяваш (особено писмено) е белег и за друга, по-обща грамотност.
Намирам в първото мнение 3, а във второто 5!! (ужас) правописни/граматически грешки/пропуски, :?
Би ли посочил моите грешки. За да не ги повтарям.
Junak - майстор
Chefo77 написа:

Гея, Бея и Злодея бре :) :)
Туй не го разбрах
Гея - Бойко /той сам го каза/,
Бея - Пашата,
ама Злодея кой е?

Ееее, Цецко трябва да е, нали?
манихеин - специалист
"Офтопик":
Споменавал съм, че умението да се изразяваш (особено писмено) е белег и за друга, по-обща грамотност.
Намирам в първото мнение 3, а във второто 5!! (ужас) правописни/граматически грешки/пропуски (грешки има, но са точно две, за домашно може да се провери как се членуват прякори), ескалиращи безсмислено една от друга, насочващи в посока поредното "красиво и модерно", първосигнално "нищо ново".
Вметката "бре" ("бре" е частица, "вметка" е непозната ми класификация за част на речта), естествено и очаквано, претендира за категоричност и истинност от "последна инстанция" (независимо от "усмивките").
За съжаление - масова практика (и масова "самодостатъчност", особено в Нета) при политическите дискусии. Вероятно, едно от основните обяснения за хала и стремленията ни, в 20-годишен рецидив, според мен.
Дали пък не е време да се въведе и образователен ценз в Изборния кодекс? Преди всичко е добре да се въведе самоценз в ежедневието, а останалото даже само ще дойде.
gechev - специалист
Дали пък не е време да се въведе и образователен ценз в Изборния кодекс? Преди всичко е добре да се въведе самоценз в ежедневието, а останалото даже само ще дойде. /Цитат на Манихейн/Време е. Точно това трябва на българското общество. Може да съм малко краен, но в Първото Народно Събрание в Търново е имало имуществен ценз и само и единствено за Стефан Стамболов е направен компромис. И моля Ви стига с политика тук е отпускащо, нека има само ВИЦОВЕ.
Chefo77 - майстор
Junak написа:
Chefo77 написа:

Гея, Бея и Злодея бре :) :)
Туй не го разбрах
Гея - Бойко /той сам го каза/,
Бея - Пашата,
ама Злодея кой е?

Ееее, Цецко трябва да е, нали?
Гея - Станишев
Бея - Местан
Злодея - Сидеров

Колега 8180 - какъв Ви е проблема не схващам? Не можахте да разберете, че "корегирам" шеговито? Или може би би Ви доставило удоволствие, ако напиша всичко в учтива форма, в някакъв точно определен словоред или използвам конкретните имена? Частичката "бре" служи "за смъмряне", което накъртва за шеговитото. Надявам се, че поне nikolson го е разбрал нормално. Всъщност, ЕДИНСТВЕНАТА грешка е пунктуационна - и тя е липсата на запетая преди това "бре". Когато решите да ме критикувате на тема правопис, поне го правете с някой, който е по-запознат :wink:
А да не би да сте привърженик на някой от посочените и от това да Ви боли? Съжалявам за което - не защото сте привърженик, а защото не понасяте шеги. Гечев се засегна преди време от виц на Бойко, но явно разбра, че всичко е шега и не трябва да се позволява да си разваляме отношенията заради тази шега.
masterval - майстор
Борисов
Станишев
Плевнелиев
Атака
Доган

За по-кратко БСП АД. Къде ми е грешката?
  • 1
  • 2

Тема "Политическа граматика" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: