Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
Георги Иванов(алцек) - специалист
Здравейте! Подтикнат от обявата реших да пусна тази тема:

http://prodavalnik.com/vkameneno-oko-na ... -i40844665

Само не уточнява от какъв вид е животното и дали е женско или мъжко :?
profesionalist_wood - майстор
Чувал съм за един археолог Александър,писател на блога ,,Забранената археология,, може да е той,ами защото е специализирал по праистория...и е единствен в БГ който може да каже дали това нещо е лайно или око на динозавър. Ако беше вкаменелост на Сюнгер или Трилобит отпреди 2 милиарда години без колебание ще го взема :-D
nikolson - майстор
profesionalist_wood написа:
отпреди 2 милиарда години :-D
Я, преди 2 млрд. години имало ли е живи организми. Моите знания са за 500-600 млн.
LazarGanev - "Велик майстор"
nikolson написа:
profesionalist_wood написа:
отпреди 2 милиарда години :-D
Я, преди 2 млрд. години имало ли е живи организми. Моите знания са за 500-600 млн.
Това е било преди твоята съзнателна дейност :-D
Krass - майстор
Дааа, малък е бил и не помни. :wink: Ако искате да му направим групова оферта. За количество може да има отстъпка. :lol:
Георги Иванов(алцек) - специалист
Този май си е чист шарлатанин защото са намерени подобни "фусили" и на други места в България.Където
геоложките слоеве са формирани преди 10-12 милиона години през плиоцена и са характерни за речно–езерно крайбрежни отлагания. При уплътняване на слоевете, карбонатното вещество намиращо се в тях се разтваря, инфилтрира, изнася и отлага в празнини като карбонатни гелове. Наблюдаваните геоложки обекти са резултат на такива явления.
masterval - майстор
Не съм много сигурен, има ли въобще право да продава това лайно ли е, какво ли е? Понеже имам един метеорит, та проверявах как става продажбата - става, ако не те хванат. Да, ама той реагира на магнит, ще писне на границата! :-D :-D :-D
profesionalist_wood - майстор
masterval,виж тука,могат да ти кажат нещо http://zlatoimeteoriti.bg . Ако си член на БАТСЗМ, теста е с намаление, ако присъстваш на сбирките е безплатно. Сертификат се издава на базата на лабораторен анализ и спектро-метрия. А със сертификат спокойно може да го продадеш по нета.
kretio74 - специалист
http://www.cars.bg/c595314.
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Sori za shlokavicata ma ne se sdyrjahi e puskamot telefona. kato sednanakompa 6te go opravq.
masterval - майстор
profesionalist_wood написа:
masterval,виж тука,могат да ти кажат нещо http://zlatoimeteoriti.bg . Ако си член на БАТСЗМ, теста е с намаление, ако присъстваш на сбирките е безплатно. Сертификат се издава на базата на лабораторен анализ и спектро-метрия. А със сертификат спокойно може да го продадеш по нета.
Там е за златотърсачи! В България сега има много, но по времето на най-прогресивния строй не се поощряваше. Въпреки всичко съм виждал за един ден промити над 2 грама от сам човек.
А за метеоритите - защо не ми е ясно, но в страната ни има описани няколко, 3-4, от които не можеш да видиш нито един - всичко е изпокрадено и разпродадено някак. А по закон с какъвто и да е сертификат нямаш право да го изнасяш, държавата има правата. Може да си го намерил на терасата си, пак е държавен!
Копирах от форума им нещо:

"Пловдивчанин откри железен метеорит

Мнениеот Mineral » Вто Яну 14, 2014 9:00 am
Странна находка намира пловдивчанинът Тодор Карамфилов при една от разходките си в планината в търсене на полускъпоценни камъни. Парчето метал е със съдържание на никел, лови го магнит, но не ръждясва. Не е ясно откъде е дошло, но притежава всички характеристики на железен метеорит. Според няколко учени минералози, включително доц. Цинцов от Института по минералогия и кристалография към БАН, с 99 процента сигурност е точно такова. Проблемът е, че в България няма специалист, който категорично да го идентифицира като желязо с извънземен произход. Досега в страната ни не са и регистрирани подобни метеорити. Намирани са единствено каменни."

Относно продажбата, да е злато - никакъв проблем, но метеорит - не знам. Виждам по света се правят луди пари от космическите обекти, все пак е нещо на 5 милиарда години!
Шибаните ни закони се съчиняват от малоумници. Какъв проектотекст за регистриране на ценностите са си изработили - не е истина, пореден парник за доносничество, корупция и рушвети.

Тема "Невероятни обяви" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: