Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
rositodor - специалист
Купих въпросната мартеница и металния орнамент се оказа че е от тинол :? :shock: :-D

Прикачен файл

IMAG0142.jpg
miroton - майстор
Това е мартеница с двойна употерба.
Mc Queen - специалист
miroton написа:
Това е мартеница с двойна употерба.
М' БА !!!
Да не си мислиш, че китайците са се набутали да ти продадат тинол, с който ще можеш да запояваш?
lov - майстор
Как позна от първия път.
Аз веднъж на голям зор щото в чужд град и от някакво магазинче купих една ролчица китайски тинол. М...ка му поялника го топи а не става. После в къщи нарочно си правих опити с какви ли не истински флюсове и киселини. Прави спойка все едно съм се изплюл.
LazarGanev - "Велик майстор"
Бах мааму :x ! Аз затуй ли не можах да калайдисам дори човката на новия поялник :? ?
hidrazin - майстор
Това е резултатът от директивата RoHS. Тези тиноли са безоловни и изключително гадни за домашна употреба. Като купувате припой гледайте да е оловен. Примерно тинол Cynel 60/40 е едно много добро решение (60% калай и 40% олово).

Изображение

:partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
Кой да ти следи директивите - не съм запоявал от дълги години, дори не знам къде са пръснати такъмите от няколко смени на адрес. И сега като ми хареса в Лидъл поялник с куфар си го взех да имам подръка. Аматези проби бяха с тинола от комплекта. Трябва да си търся стария, социалистически :)
hidrazin - майстор
Майната и на директивата. Гледай само тинола да е с олово. Ако си изровиш тоя от соц. времето, може да се окаже добър. Макар че и тогава имаше по-високо температурни припои дето са кофти за домашна работа.
:partyman:
lov - майстор
В интерес на истината точно след този случай се охарчих доста сериозно за да си направя приличен запас от качествени припои.
А в интерес на истината тази директива правят изключение приборите изработени за медицински цели и авиацията. Щото там трябвало да има сигурност.
Lisko - майстор
Една колежка маниячка на здравословни теми запоява само с безоловен - ама как запоява - пълна трагедия.... след това някой друг трябва да ги минава отново с оловния.

Тема "Мартеница-тинол?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: