Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
MamaMy - майстор
На Синел всички продукти са добри. Тинола и флюса са супер.

Изображение
Изображение
hidrazin - майстор
И при него трябва да се внимава с този на зелените макари. Безоловен е. Също така е важен и флюса в тинола. Има такъв с флюс за алуминий.

Изображение

Аз лично от продавалника не бих си купил. Не е ясно какво точно е навито на макарата. :-D
:partyman:
kuger - майстор
Ами, да бяхте се запасили кога имаше :-D Имам половин кило 1 мм и 1 кило 2 мм. От сега казвам, НЕ ДАВАМ!! :-D
Mc Queen - специалист
Еййййййййй
С тоя тинол оспамихте темата на човека Бре!!!
На мен ей тая мартеничка ми харесва :-D :-D :-D
http://www.dnevnik.bg/live/novini_ot_va ... _munichki/
MamaMy - майстор
На мен тази мартеница ми пасва :)

Прикачен файл

2ver.jpg
2ver.jpg (57.54 KиБ) Видяна 2697 пъти
hidrazin - майстор
kuger написа:
Ами, да бяхте се запасили кога имаше :-D Имам половин кило 1 мм и 1 кило 2 мм. От сега казвам, НЕ ДАВАМ!! :-D
Много слабо си се запасил. От тоя Cynel 60/40 с дебелина 1мм трябва да са ми останали поне 4 макари по кило. Имам и една макара KESTER 0,5mm за по-специални случаи. Няма нищо общо с другия тинол. :-D Пък това над милиметър го ползвам само за олуци. Не че не съм запоявал олуци и с 1 мм. Последния път не намерих дебелия и карах с 1 милиметър. :lol:
:partyman:
jekasus - майстор
hidrazin написа:
От тоя Cynel 60/40 с дебелина 1мм трябва да са ми останали поне 4 макари по кило.
:partyman:
Здраво си влачил :-D
kuger - майстор
rositodor написа:
Купих въпросната мартеница и металния орнамент се оказа че е от тинол :? :shock: :-D
Продукт с двойна употреба,а? :-D
hidrazin написа:
kuger написа:
Ами, да бяхте се запасили кога имаше :-D Имам половин кило 1 мм и 1 кило 2 мм. От сега казвам, НЕ ДАВАМ!! :-D
Много слабо си се запасил. От тоя Cynel 60/40 с дебелина 1мм трябва да са ми останали поне 4 макари по кило. Имам и една макара KESTER 0,5mm за по-специални случаи. Няма нищо общо с другия тинол. :-D Пък това над милиметър го ползвам само за олуци. Не че не съм запоявал олуци и с 1 мм. Последния път не намерих дебелия и карах с 1 милиметър. :lol:
:partyman:
Не работя активно с поялника вече, повече наблягам на това :partyman: :-D
profesionalist_wood - майстор
MamaMy написа:
На Синел всички продукти са добри. Тинола и флюса са супер.

Изображение
Изображение

Лелееее сега се сетих за тая паста синел на първата снимка,имаше един преди години който не беше ходил никога на училище и си беше купил тая паста щото си мислеше че е безцветна вакса за обувки :shock: и беше почнал да маже обувките цяла зима :-D и се фалеше
че не пускало вода,ма аз му викам че това не е за мазане на обувки ама той си знае :lol:
thinkpad - майстор
hidrazin написа:
Това е резултатът от директивата RoHS. Тези тиноли са безоловни и изключително гадни за домашна употреба. Като купувате припой гледайте да е оловен. Примерно тинол Cynel 60/40 е едно много добро решение (60% калай и 40% олово).
RoHS има ли нещо общо с отвратителната миризма на флюса вътре? И защо пише на опаковката 60/40, а за нищо не става? Не е до RoHS, някои припои просто за нищо не стават. Имам точно един такъв, оловен китайски, който бях взимал някога. Трудно се топи, нищо не споява качествено, а се води калай-олово 60/40
А лично аз ползвам Cynel вече. Има и други - един немски например. Има и някои китайски дето стават. Ама не всички. А на мен не ми се занимава да пробвам или да рискувам.

Тема "Мартеница-тинол?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: