Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
VLADO66 - майстор
Махни това спално бельо от подписа, щото много се набива в очи и ще ти се наложи да сключваш договор за спонсорство с форума :wink:
chapara - майстор
mitaka_vk написа:
Аз имам въпрос? Защо не използвате муфи за тръбите достатъчно евтини са за да си създавате главоболието с нагряване и разширяване на тръбите. Отделно че допускането на грешки при този метод е доста голям за да се използва пълноценно.
Питаш и ще ти отговоря. Всичко се прави с муфирани елементи, но има едно - НО. А то е че всички ПВЦ тръби са елипсовидни. Заключение на професорите в Строителния университет и това не може да се избегне при производството им. Поради тази причина тръбите се калиброват при работа и монтаж. Калиброването го препоръчват да се прави като се нагрява ( не с рекламни брошури :-D ) тръбата там където е среза, т.е. на обратната страна на муфата. След като тръбата омекне се поставя до изстиването и в муфа на която е извадена гумичката, а си има и калибратори. Така частта която влиза в муфата е идеално кръгла , а не елипсовидна. Препоръчително е и хоризонталните участъци да се подлепват с полиуретанов уплътните, а вертикалните да не се лепят никога. Толкоз по въпроса с отмората и шегите :-D :rock: :rock: :rock: :partyman:
Гост - специалист
Голям майтап наистина в тая тема. Абе, Врабец, защо не загради в кръгче марката на нивелира ами се хвана с надписа на вестника. Като ти е толкова трън в очите- пиши в точната тема или си отвори нова.
Благодаря, Чапар за разяснението за тръбите. Не се бях замислил, че се получават елипсовидни и се чудех защо ми е било толкова зор да вкарвам фитингите, а то трябвало да се калоброват.
chapara - майстор
Гост написа:

Благодаря, Чапар за разяснението за тръбите. Не се бях замислил, че се получават елипсовидни и се чудех защо ми е било толкова зор да вкарвам фитингите, а то трябвало да се калоброват.
То и възелин (смазки, веро) също върши работа :lol: :rock: :rock: :rock: :rock: :drinkers:

Изображение
kalpev - специалист
VLADO66 написа:
Махни това спално бельо от подписа, щото много се набива в очи и ще ти се наложи да сключваш договор за спонсорство с форума :wink:
По-скоро администраторът трябва да каже дали този подпис не е от спонсорите наистина. Имам предвид, че дамата за два дена нацвъка сума ти безсмислени постове с "крещящия" си подпис и нямаше банАн, а други го отнесоха много бързо за същото. И едва ли админа и модовете са толкова кьораФи, та не са го видели...
Гост - специалист
е, вече темата започва да върви към замислената насоченост.
И с обикновена плюнка става.
Тони Ст. - специалист
Абе ,и без плюнка става ,ама трудно влиза...елипсата :? :-D :partyman:
jekasus - майстор
mitaka_vk написа:
Аз имам въпрос? Защо не използвате муфи за тръбите достатъчно евтини са за да си създавате главоболието с нагряване и разширяване на тръбите. Отделно че допускането на грешки при този метод е доста голям за да се използва пълноценно.
Схванах за кои муфи става на въпрос...
Не ги смятам за сигурни, ама изобщо, и не сега, а след 5-10 и нататък години...
При сивите пвц тръби големия проблем е че се продават ппр фитинги за канализация, които не правят сигурна спойка със лепило. Другия проблем е, че има доста некачествени тръби(сиви).
Така че засега PVC-U или известни, като оранжеви тръби и такива фитинги остават най-сигурен вариант...
Когато свободно по магазините се появят и ппр тръби за канализация със различни дължини, тогава може и да се откажем от нагряването и лепене...
p.v.x - майстор
Не става ли на въпрос , за тези компенсаторни муфи. :rock:

Изображение
jekasus - майстор
p.v.x написа:
Не става ли на въпрос
Понеже темата е за майтапи - За влюбени в ремонта, но неразбиращи от него - това до шилото е сифон във душа, нататък ако разберете майтапа...

Прикачен файл

DSC_2329.jpg

Тема "майтапи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: