Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
p.v.x - майстор
jekasus написа:
p.v.x написа:
Не става ли на въпрос
Понеже темата е за майтапи - За влюбени в ремонта, но неразбиращи от него - това до шилото е сифон във душа, нататък ако разберете майтапа...
Това ти ли си го правил , че се е наложило да се преправя.Сигурно е протекло от въпросната муфа. :-D :lol: :lol:
jekasus - майстор
p.v.x написа:
Това ти ли си го правил
Продължавай да търсиш майтапа в предната снимка.
След мен е обикновено е така :-D :partyman:

Прикачен файл

IMG_20151030_223040.jpg
p.v.x - майстор
jekasus написа:
p.v.x написа:
Това ти ли си го правил
Продължавай да търсиш майтапа в предната снимка.
След мен е обикновено е така :-D :partyman:
Аз майтапа отдавна съм го видял. Посоката на подреждане на тръбите. Се едно сифона е главната отводна тръба. :-D

Така ама , с тази топла и без пяна бира , не става. :lol: :lol:
Гост - специалист
Гледам, че Врабеца се заяжда, та да го зачекна и аз него: Как пък разбра, че бирата е топла от снимката? Да нямаш някакъв специален термосензор за снимки? Колкото до наличието на пяна- аз бира с пяна не обичам.
Колкото до муфите и фитингите със сглобка без резба а само с вкарване- нямам им доверие на тези гумени уплътнения в муфите. Какво се случва след няколко години с тая гума- става твърда, ронлива и свръзката се компрометира- почва да избива влага и протича. А тази влага е нежелателна в този вид сглобки. При епидермалните съпреживелици е друга бира . там и муфите са други, и смазките са специални...
p.v.x - майстор
Гост написа:
Гледам, че Врабеца се заяжда,
Не се заяждам бе хора .Вкарвам малко настроение , че в последно време , напрежението яко жужи из форума. :rock:
mitaka_vk - специалист
jekasus написа:
mitaka_vk написа:
Аз имам въпрос? Защо не използвате муфи за тръбите достатъчно евтини са за да си създавате главоболието с нагряване и разширяване на тръбите. Отделно че допускането на грешки при този метод е доста голям за да се използва пълноценно.
Схванах за кои муфи става на въпрос...
Не ги смятам за сигурни, ама изобщо, и не сега, а след 5-10 и нататък години...
При сивите пвц тръби големия проблем е че се продават ппр фитинги за канализация, които не правят сигурна спойка със лепило. Другия проблем е, че има доста некачествени тръби(сиви).
Така че засега PVC-U или известни, като оранжеви тръби и такива фитинги остават най-сигурен вариант...
Когато свободно по магазините се появят и ппр тръби за канализация със различни дължини, тогава може и да се откажем от нагряването и лепене...
Е гто си има ППр тръби с най различни видове, не си провирел достатъчно задълбочено, а има и такива които ги изписват че са ПВХ.
Муфите държат и то достатъчно добре за канализация дори има случаи след определено време сглобка с гумени уплътнения до такава степен са се уплътнили до такава степен че разглобяването става само с рязане на съответния фитинг. Нагряването на ПВХ тръби никога не е добра идея защото никога не можеш да сложиш отделните тръби в една и съща ос и винаги се получава разместване, това определено води до събиране на отпадъци и до запушване в последствие.
nikolovvd - майстор
Нищу нямаши ми фчера,
ставам сутранта,
ф углидалуту са зверя:
Бря, чи красута!
Викам сигур са чалдисах,
туй ни мой съм аз.
Смятай кат са начирвисам
и са нагласа!
Тъй пу нощник и терлици,
с чорлава куса
мязам кат на убавица
ф профил и анфас.
Дрямах начи и въртях са,
цъках със език,
плюх са дан са уручасам -
тъй са възхитих.
Дъл на пустуту глидалу
са яви дифект!?
Тъй да съм разхубавяла...
А, сига де! Дерт!
Са умислих утведнъшки -
как навън ш' въря?
Момцити ку са натръшкат
кату ма съзрат?
С модна фуста, чи забрадка,
с китка у ръка;
с тос акъл зер за три патки,
кату заблеста...
И къдету койт' ма срещни -
пламна, изгуря
ф разни помисли пугрешни...
Пък ни съм таквас!
Туй наверну сън е билу,
сигур йощи спа
и ми са е присънила
буйна красута.
Скуркузъбел съм, мий ясну -
ич дан ма съзреш,
щот ут толкува прикраснус,
мой са пубулейш.
Толкус убус да са исипи
тъй връз мен кат дъж...
Някуй тряа да ма ущипи!
(пу възможнус мъж!)
p.v.x - майстор
p.v.x написа:
MamaMy написа:
Ще ти отговоря след като си заплатиш за съвета. Понеже още няма определени от администрацията на форума цени, искам 5 лв. Ако някой може да ти отговори по-евтино, да заповяда. Безплатните съвети може и да са тотално грешни или сбъркани. :)
Разбрах всичко. И знам много добре , как се изпълнява и контролира одобрен проект. За да стигнеш до акт 16.

Ти разбра ли , колко е лесно , един "смешник" за пет лева да бъде направен на пет стотинки. :lol: :lol:

пп.Щом искаш ще назоваваме нещата с истинските им имена.
:lol: :lol: :lol:
infomar
Махам го тогава.
Последна промяна от infomar на пет окт 05, 2018 6:52 am, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
Изтърка се вече това, Инфо :(

Тема "майтапи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: