Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
stomanata - специалист
Здравейте,
Идеята на това, което търся е че на мързеливият (или некадърен) не му се
възлагат задачи и ако случайно свърши нещо се избиват да го хвалят.
А от кадърният се очаква всичко да може да направи и ако случайно
някъде сбърка става много лошо.
Някой сеща ли се за кое става дума?
Junak - майстор
Абе, не се сещам за какво става дума, ама се сещам за КОГО става дума :-D
Ама няма да му пиша ника :lol:
anmoll - специалист
Чудя се дали да му свалям звезди или да го накарам сам да ги види? :axe:
8180 - майстор
Заварваш ме неприятно неподготвен - любител съм на вицове по принцип.
Ако е Форумна закачка - не съм го разбрал, също по принцип.

Едно близко на питането предложение от Соца:
Състезават се американецът и руснакът.
Американецът е първи на финала.
Коментаторите: Нашият завърши почетно ВТОРИ, а американецът ЕДВА предпоследен.

Иначе действителността ежедневно ни изпълва с примери, но вицове - НЯМА! Не е добре. :?
Chefo77 - майстор
И аз знам за кого е, но няма да кажа.
Но се изкефих на това произведение:

http://www.bukvite.bg/poem.php?docid=93078

И още нещо в същия дух:

http://zelas.blog.bg/biznes/2011/02/24/ ... ira.692560
VLADO66 - майстор
Накарай мързеливия на работа,за да те научи на акъл/демек за ти обяснява как и защо не може да стане/ :-D
stomanata - специалист
Не Ви разбирам за какво говорите, но поне от
моя страна не е насочено към никой от форума....
Имаше го преди този разказ, но не успявам
да го намеря...
Chefo77 - майстор
VLADO66 написа:
Накарай мързеливия на работа,за да те научи на акъл/демек за ти обяснява как и защо не може да стане/ :-D
Неее! За да ти покаже начин как да го направи по-мързеливо. Нововъведенията и усъвършенстванията в голямата си част са създадени точно заради мързел :) :)
nikel - специалист
Няма университет за началници. Има много системи за мотивация на персонала /на хартия / които звучат много смислено, но само на хартия. Имам 37 год. трудов стаж сменил съм много началници /в две фирми/.
Всеки нов началник се учеше на управление от стария началник, а той от неговия. И какво стана, цялата система на управление се сведе до методите които си бяха около 80-те години.
Много бъркате системата на тоягата и моркова, моркова последните 20 -30 год. въобще го няма. Да не говорим за диференцираното заплащане на работника според качеството на неговата работа. В 95 процента от фирмите работиш не работиш получаваш еднаква заплата с останалите. Къде тук се вмества самоусъвършенстването и повишаване на квалификацията. Имаше случаи млади колеги с висше образование да вземат по малка основна заплата от стари работници с основно образование. Къде е тук справедливостта, да не говорим за подигравките на старите работници. Преди три години се заговори за диференцирано заплащане /останаха приказките /,оказа се при 15 процента служители с основно образование нещата не са толкова прости. Аз си харесвах работата /преди да се пенсионирам/ за 37 год. стаж /2 категория / имам 14 бр. обучения ,поне половината съм си ги заплащал сам.
Хайде да спирам че стана много дълго.

Тема "Търся притча/виц за мързеливият/некадърен работник?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: