Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
gogo7777 - майстор
Оная тема си е истинска, а тая мислех да е забавна...
Я кажете, има ли гаф в правописа у моя подпис :)
Andri01 - майстор
"хегеш-мегеш" е до 31-ви този месец,след 01.01 трябва да е "ебеш-бегеш"! Аз така съм го учил унгарския,е то млади години ,като строихме социализЪма :?
nikolson - майстор
gogo7777 написа:
Оная тема си е истинска, а тая мислех да е забавна...
Я кажете, има ли гаф в правописа у моя подпис :)
Българския е световен език шъ знайш, научи го! :-D
gogo7777 - майстор
"хегеш-мегеш" е до 31-ви този месец,след 01.01 трябва да е "ебеш-бегеш"!
Е па я съм така отдавна.....не мое ме настигнете :lol:
Българския е световен език шъ знайш, научи го!
Пробвам се ама ме влече диалекта, он е автентичен. Е ся съм у чешко.....тия не знаят на чии ора са......говорят на кирилица, а пишат на латиница и кат ги питам що, вдигат рамене......абе европейци кво да ги праиш :)
Стиви - специалист
Хората отдавна са го казали:
По дрехите посрещат, а по акъла изпращат!

Ако искате да имате някакъв шанс, въобще да ви погледнат и да ви обърнат внимание, би трябвало да се погрижите за външния си вид, колкото и да сте интелигентни. При еднакви други условия човекът с по-добър външен вид има много по-големи шансове за успех. Някои хора неправилно бъркат шанса с късмет. Късмет би било, ако всички са с еднакви шансове, както в тотото, но в живота не е така. В Интернет също. Правописа в Интернет е като облеклото и външния вид в реалния живот.

Относно интелигентността тя е (поне) два вида или поне тези два вида са важни за успеха. Едната е интелектуална интелигентност IQ, а другата е емоционална интелигентност EQ.
За да постигне човек голям успех, е необходимо :
-да притежава висока емоционална интелигентност, за да създаде екип от хора с висока интелектуална интелигентност.
- да притежава висока интелектуална интелигентност и да успее да влезе в добър екип от първата група

- да притежава висока емоционална и интелектуална интелигентност и да създаде свой екип

Погледнато от тази гледна точка, не е задължително условие да имаш висок IQ за да постигнеш успех.
Пречупено през призмата на Интернет, и в частност форума, това че ще пишем граматически правилно, не означава автоматично, че ще ни обърнат внимание и ще ни уважават. Смятам че е редно да се потърси баланса и да не сочим с пръст всеки, който не си е изгладил ризата. Все пак целта на форума е обмяна на идеи, а не модно дефиле. Негативизма, в каквато и да е форма, е много по-вреден за форума отколкото някоя и друга правописна грешка. Все пак говоря за правописни грешки в разумен процент. "Правописни" грешки като описаните в първия пост, разбира се не са никакви правописни грешки, а явно неуважение към форумната култура.
Нека обаче не бързаме да съдим авторите им. Има различни видове облекла. Едни са подходящи за тренировки, други за каране на ски, трети за сватба и официални случаи...

Има места, на които нашето писане няма да е подходящо. Редно би било първоначално културно да помолим автора "да се преоблече" и да заповяда отново.
tanosliven написа:
Точно затова показвам ,,Финансист'' на Теодор Драйзер .Много са хората с минимални правописни/граматически знания които са постигнали много и после плащат стипендий .
Не съм я чел но ще я прочета, че тази седмица така или иначе не съм прочел нито една книга. Без да съм я чел предполагам че хората които имаш предвид след като нямат елементарни граматически умение значи няма да имат висока интелектуална интелигентност. Най вероятно компенсират с някоя друга интелигентност, но със сигурност имат в екипа си хора с висок IQ.
schuldiner - майстор
Стиви, аз познавам 26 вида интелигентност, но не притежавам никоя от тях. Ако не ги познавах, може би нямаше да съм нещастен. Но и не знам точно какъв щях да съм.

Това е по-кратичко четиво:
Съмърсет Моъм - Клисарят
http://www.mega.nu/ampp/www.geocities.c ... verger.htm

Тема "Относно правописа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: