Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
tanosliven - специалист
bulhomes2 написа:
tanosliven написа:
1.Правописа няма нищо общо с IQ на една личност.
2.Тези които се,,хващат''за граматиката трудно разбират съществото на писаното и съответно всеки си вади изводите.
Първа точка е изключено да е вярна. Хвани 10 човека с IQ до 70 и 10 с IQ над 150 и направи диктовка. Готов ли си да се обзаложиш, че правописните грешки в двете групи ще са горе-долу равни? Защото, ако точката ти е вярна би трябвало да си готов.

Втората ти точка също е много еднозначно написана, което също води до невярност. Познавам поне 5 човека във форума, които не отговарят на неграмотни постове не защото им е трудно да ги разберат, а защото не мислят, че е редно да се мъчат да помогнат на някой, който дори не се е помъчил да напише правилно искането си.

ПП. Темата е в "Отмора и шеги" - не се напрягайте толкова!
И по двете точки съм готов :partyman:
Пример -Леонардо да Винчи цял живот е имал проблеми с обществото.Roland Berrill и dr Lancelot
Ware не споменават правописа или аз несъм го срещал.
А едно е да говорим за героя на Алеко Константинов като единични личностти друго е когато ства въпрос за болшинството и модата да си простак .
Харесва ми и мнението на Никола Тесла за човека и човечеството.
hidrazin - майстор
tanosliven написа:
...И по двете точки съм готов ....
Силно се съмнявам. Първо трябва да се научиш къде се поставят интервали. :-D
Жокер - примерно след точка, тире ...
Ааа... И не се сравнявай с гениите. На тях някои неща са им простени за сметка на други.
На теб не. Нищо лично.
:partyman:
Chefo77 - майстор
Ако някой се гордее с неграмотността си, кои сме ние, та да го съдим? Можем само тайничко да му завиждаме, че не му пука.
Защото мен например би ме било срам да пиша неграмотно (и това да не се бърка със случайните грешки и умишлените такива). Това би било обида към моята личност. И особено жалко ми става за хората, които бъркат елементарни правила. Нищо, че това не е форум за правопис и езикова култура.
И може и непознаването на елементарните правила да нямат общо с IQ-то. Също така може и мургавата дама с къса пола в 12 вечерта на магистралата просто да е спукала гума на колата си :wink: Винаги има изключения.
bulhomes2 - майстор
tanosliven написа:
... после плащат стипендий .
Тано, не те познавам, мисля, че за пръв път си говорим нещо и не бива да си мислиш, че имам нещо против теб. Тук пусках подобна тема (да се ева в езиковеда - не очаквах, че съм такъв), но гледах от тази - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=136655 и там си по-добре обясняват нещата хората. Винаги съм си признавал, че нямам дар слово и трудно се изразявам.

Всяко правило си има изключения, които потвърждават правилото. Не доказа или показа по някакъв начин, че хората, за които говориш са били неграмотни, но съм съгласен да приема, че има такава вероятност. Но това не доказва, че ВСИЧКИ хора - фактори в човешкия прогрес са били неграмотни.
tanosliven написа:
Ware не споменават правописа или аз несъм го срещал.
Цветан Петков го е обяснил много добре.

Иначе не разбрах за какво си готов по двете точки, но здраве да е! Празници са - дай да не спорим за глупости!
tanosliven - специалист
Весела Коледа. :partyman:
Нито се заяждам а и не виждам защо.Но не виждам и незнам как в един форум ще решим един от многото проблеми на съвременна България. Един от тях е модата да си мутра -с анцуг бръсната глава и с напомпени мускули+чалга .
В ОффРоад БГ тази тема избягвам да я чета поради същите причини.Когато човек иска -може да постигне всичко.Въпроса е какво иска!!!
Мисля че е Простотията е епидемия ,лекарство има но насила не става за съжаление.
п.п.Ако някъде в писанията ми се вижда заяждане ,моля за извинение!За много години!
bulhomes2 - майстор
tanosliven написа:
...Но не виждам и незнам как в един форум ще решим един от многото проблеми на съвременна България. ..
Това не означава, че не трябва да опитваме. Някой от форума имаше за подпис нещо от сорта "И на един човек да помогна - все е добре"
fbr - майстор
Правописа в нет-а е като външния вид във физическото общуване. Така, ако иска да Ви заговори, не бихте обърнали сериозно внимание, на недобре облечен, беззъб, със сплъстени коси и гуреливи очи, така не би трябвало да Ви прави впечатление и човек с подобаващ правопис. На тях така им се живее. Нека си живеят така, не ми пречат, и не бих им натяквал, че моят начин на живот е по-добър от техния, така де, има си текстови редактори, и който желае, го прави, не е трудно.
Andri01 - майстор
Тука става въпрос не толкова до начина на писане и използване на "4" и"6" ,а до елементарна грамотност. Нещо което се учи в 4 клас.Това е което дразни повечето хора във форума.
Junak - майстор
fbr написа:
Правописа в нет-а е ...
Честито "майсторе" :) - 1001
fbr - майстор
Andri01 написа:
Тука става въпрос не толкова до начина на писане и използване на "4" и"6" ,а до елементарна грамотност. Нещо което се учи в 4 клас.Това е което дразни повечето хора във форума.
А кой е казал че миенето на зъби не е елементарно, и се учи преди 4-ти клас. Много лесно пък се дразните. А как ще посрещнете клиент, наобядвал се с шкембе-чорба и чесън. Нали казват, че клиента винаги имал право, и му дължите услуга, а във форума никой никому нищо не дължи.
Junak написа:
Честито "майсторе"
Благодаря. Какво ли толкова съм писал?

Тема "Относно правописа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: