Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
bulhomes2 - майстор
1. Буквите „ч” и „ш” отпадат от азбуката, понеже ве4е никой не ги използва. На тяхно място влизат отдавна наложените 4 и 6.
2. Отпада буквата „ъ”, за да не се 4удим как се пи6е „мал4ание”, „сагласна сам” и т.н.
3. Отпада и буквата „я”. В момента е възприето тя да се изписва като „q”, но това саздава проблеми, за6тото някой я 4етат като „кю” и става мазало. По добре е да се изписва като „иа”, например лелиа, диниа, Иамбол, Балгариа.
4. Предлагам да отпадне и буквата „й”, за6тото е са6тата като „и”. Ниакой тапанари са против и казват 4е ако махнем и краткото как сме 6тели да пи6ем иордан иовков. Ма тиа са напално истре6тели ве, за кво да даржим неква буква само заради един гимнастик кво като е вип ба6та ми го познава и вика 4е бил свестен тип
5. Тоа ермалък са6то е напално изли6ен. Закво ти е само да ти зима место на клавиятурата ебаси. Закво треа да има буква коиато се пи6е само в три думи. Ьога, ьод и идьот. Тва е расхи6тение.
6. главните букви са пална простотиа. нема нужда от тиах. секи интелигентен 4овек се досе6та каде по4ва изреч4ението и каде не по4ва. то си е мноо ясно
7. пи6е се „незнам”, „неискам”, „нестава”, „немога”. разбрахте ли БАЛЪЦИ!!!!!
8. си4ките запетаики то4ки терета и подобни лаина триабва да отпаднат на кои му пука за тиа не6та?
shotik - майстор
Неам думи / удивителна /
galin56 - специалист
Много смешно, няма що. Когато човек пита нещо, ако знам и мога да му помогна по въпроса, просто отговарям. Дреми ми на ... дали е написал 4 или Ч. Не е сайт за българска лексика и граматика.
Junak - майстор
galin56 написа:
Много смешно, няма що. Когато човек пита нещо, ако знам и мога да му помогна по въпроса, просто отговарям. Дреми ми на ... дали е написал 4 или Ч. Не е сайт за българска лексика и граматика.
Не знам защо, но като чета поста ти, ми става мъчно /по принцип ми става лесно :) /.
Все пак сме българи.
Последна промяна от Junak на съб дек 27, 2014 10:37 am, променено общо 1 път.
bulhomes2 - майстор
ма4но се4етебе галине 6тот иматакижа кат теб 6е продалжават дасипи6ат теи
Илчо Илиев - майстор
И аз много се дразня от такива писаници, дори мнения написани на лайняница изобщо не ги чета..
Преди време имах доста контакти в скайп, търсеха ме разни за съвети свързани със зайците, та когато ми се впише някой и ми пише на латиница, в най-добрия случай не му отговарям или го блокирам..
Е, понякога на бъзик пиша на ''диалект'',но вярвам,че това не засяга/обижда никого,но оправданието...нямам кирилица или нещо ми се скапа клавиатурата ,не е оправдание..
Така,че подкрепям на 100% Веско и призовавам да не толерираме такива ''писатели'' :axe:
koveslav - майстор
Естествено съобразявайки се със закона за изключенията,може да бъде направен и извода,че щом един човек не може да пише нормално,то и в четенето нещо ще му куца.....
smokee - специалист
На5ално сам сагласен сас теби 4е пръвуписа вав интирнетъ е пут сякаквъ критека
iivanov - майстор
Той, Булхома, е един стожер на българската писменост.

Тема "Относно правописа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: