Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
nikolovvd - майстор
Тя да беше го сложила на рамото, с ръка на спусъка и така да влезе в Центъра за Спешна помощ.
Да видим тогава дали ще й повярват или ще бягат през прозорците без да ги отварят. :lol:
hidrazin - майстор
Гу_пости... :-D Кокала е мазен и не се пуска лесно...
:partyman:
bulhomes2 - майстор
Аз па си мисля, че се наяде, втръсна му (като царя), а и сега се очаква Слави да му резне субсидиите, та се подготвя за "пенсиониране".
Chefo77 - майстор
Пичове, не се самозаблуждавайте!
Бойко НЯМА да подаде оставка заради това, че не спечелиха дори и първия тур.
Би го направил мъжкар, а той ми се струва, че се разминава с това понятие.
lov - майстор
Кокала е гол но все още блажен. Изкушението за кучето е много голямо но сценария е доста по друг и за сега артистите се опитват малко да преиграват. Писал съм го в един друг форум и за сега ще се въздържа да го повтарям. Но само ще спомена че се започва отново голямото лапане и това е крайната цел. Всичко останало с избори си е на заден план. Дето се казва мача отдавна е свирен. А публиката продължава да се радва единствено само на шоуто дето гледа.
infomar
lov написа:
Кокала е гол но все още блажен. Изкушението за кучето е много голямо но сценария е доста по друг и за сега артистите се опитват малко да преиграват. Писал съм го в един друг форум и за сега ще се въздържа да го повтарям. Но само ще спомена че се започва отново голямото лапане и това е крайната цел. Всичко останало с избори си е на заден план. Дето се казва мача отдавна е свирен. А публиката продължава да се радва единствено само на шоуто дето гледа.
Кажи с няколко думи за какво става въпрос, че не мога да вдяна или дай линк. Че са от едно котило всичко ми е ясно, но остана ли нещо още за лапане...
lov - майстор
Тя темата там има малко предистория но се разбира за нея.
Това съм го написал на 13.10.16 в един друг форум


''''''Ами то нали по тази причина чак сега извади че имало доказателства за картелното споразумение при цените за горивата. Глобата е в размер на 10% от оборота ма то май и тези им се видяха малко та изровиха и за цените в големите хранителни вериги. Интересна работа до завчера нищо нямало а пък сега изведнъж от една година ги били проучвали и събирали доказателства.

За мен лично сценария е ясен. Очертава се голямо плюскане. Гласят си уж предсрочни избори ако ''Майката на нацията'' не спечелела на първия тур.Прекалено даже много станаха изказванията по темата. А това е ясно от всякъде. А и защо казвам голямо плюскане. Причината е че ще имат и достатъчно време което всъщност е много голям фактор.

Сметките са направени много прецизно явно и доста отдавна. Причината е че по закон президента в последните три месеца от своя мандат няма право да обяви разпускане на парламента и да насрочва нови избори. Тоест ще се наложи да минем през служебно правителство докато новия встъпи в длъжност и след всички всевъзможни врътки за отлагания най рано след половин година можем да се надяваме на нов парламент и правителство. Но всичко това с уговорката че ще имат желание политиците а те до сега са показвали винаги точно обратното.


Дано не съм лош пророк но аз така виждам нещата.''''''

И за сега май не съм сбъркал нищо но до седмица две всичко ще излезе на яве. Дори още снощи по време на пресконференцията започна да се намеква и за варианта уж от хаоса който щял да настъпи в един такъв вариант и възможността да се втвърдял електората и на балотажа да имаме друг резултат. То е малко като оная булка де се дърпала с онождането.
Като приключи сагата ще дам линк за достоверност да проверим дали съм бил прав
infomar
При евентуална оставка на правителството след втория тур на изборите за президент Конституцията е предвидила няколко възможности за преодоляване на кризата. Една от тях е новоизбраният президент да състави служебно правителство.

В Конституцията има няколко текста, които определят правомощията на президента при оставка на правителството. Тогава се задейства "рулетката", при която държавният глава, след консултации с парламентарно представените партии, дава мандат на кандидат за премиер, излъчен от най-голямата партия. При хипотезата с оставка на правителството на Бойко Борисов вероятността ГЕРБ да състави нов кабинет в рамките на действащото народно събрани е много малка. Тогава президентът има право да връчи мандат на следващата по големина партия в парламента - в случая това е БСП. Кандидатът за премиер на има седемдневен срок, за да излъчи кабинет. Ако и тогава това не се случи, президентът има право да даде мандат на произволно избрана от него парламентарна група.

Едва след трети неуспешен опит, президентът има право да разпусне Народното събрание, да назначи служебно правителство и да свика предсрочни парламентарни избори. В случая обаче тази хипотеза не стои на дневен ред, тъй като има конституционно ограничение - три месеца преди края на мандата му, държавният глава не може да разпуска парламента.

Това означава, че Народното събрание ще продължи да функционира и на него ще бъде възложена задачата да състави правителство. През това време редовното правителство ще продължи да работи в оставка. Ако трите месеца обаче се окажат недостатъчни парламентът да излъчи ново правителство, едва тогава президентът има право да назначи служебен кабинет, но при действащо Народно събрание. В този случай обаче не може да бъдат свикани парламентарни избори.

Има и трета хипотеза, при която действащият президент не състави служебен кабинет. Това означава, че първата задача на неговият наследник на поста може да разпусне парламента, да състави служебно правителство и да свика предсрочни парламентарни избори, които трябва да бъдат проведени в срок от два месеца от назначаването на кабинета.
lov - майстор
Е аз го обясних по накратичко без извадки от закона щото и той е написан така разтеглено че дава възможност да се протака почти неограничено време. Нима вече не вярваш че политиците ни натрупаха достатъчно опит в тази област и ще го приложат с максимално старание. :? Пък и за капак с пълно основание може да казваш:
- Аз не съм на власт щот си подадох оставката ама в същото време да правиш каквото си искаш с хазната на държавата.

На скоро ми хареса едно мнение за оправянето на държавата.
'' - Щe повярвам че се е оправила когато за лечението на болните деца плаща държавата, а партиите се издържат от пари събирани с SMS ''

Тема "Малко да се посмеем и замислим..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: