Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
MamaMy - майстор
Както винаги работещите неща са гениално прости. Номера е да ти дойде идеята на време. За това не обичам програмистите. Те вместо да раждат нови идеи и да са творци, карат по отъпканите пътища и стават едни преписвачи на кодове. Изписват милиони страници за елементарни неща. Ако се поучат от древните механици ще видят уникално прости решения на наглед сложни задачи.
Lisko - майстор
Аз пиша кодове ежедневно защото ми трябват. Няма отде да преписвам тъй като почти винаги проблемът е уникален и никой не го е решавал преди. Еле па древните механици.
MamaMy - майстор
Никъде не съм писал, че древните механици ще ти решат проблемите. Писах програмистите да възприемат минималистичния подход. Погледни за пример Най-известната платформа Уиндос. Ами тя стана огромна. Офис пакета също. А дали предлагат пропорционално увеличение и на функциите си? Не.
Всяка система в един момент се изчерпва, а последните стъпки винаги са най ситни.
Следва нова система, която се ражда в главата на.......обикновено не на механик.
lz1wvm - специалист
Едно време другаря Емил Пренеров казваше,че цифровата схемотехника е точна наука,но аналоговата схемотехника(тогава и казвахме смехотехника) е изкуство.
hidrazin - майстор
ср апр 24, 2024 10:00 pmlz1wvm написа:
Едно време другаря Емил Пренеров казваше,че цифровата схемотехника е точна наука,но аналоговата схемотехника(тогава и казвахме смехотехника) е изкуство.
Пренаров отдавна е ... Мир на праха му. Много добре знаеш че аналоговото в доста отношения е по-добро от единиците и нулите.
А и друго, поредна година събора на радиолюбителите (по жендърски Hobby Radio Expo 2024) ще е пак на язовира.
И пак заради оня тюфлек LZ1KZ ... Лакомия до шия...
:partyman:
P.S.Ма една година яко го прецаках. Свят му се изви... :-D И напълно алтруистично.
Моя кажа на лични. :-D
Киррил - специалист
....
Последна промяна от Киррил на пет апр 26, 2024 11:51 am, променено общо 1 път.
hidrazin - майстор
Времето е хубаво за почивка край реката...


[youtube][/youtube]


:partyman:
hidrazin - майстор
Този засенчи пожарникарите. Докато извадят маркучите и той изгаси ремаркето... :-D



:partyman:
Не съвсем и не точно, но да речем- Браво! На правилното място в точното време.
Този инцидент се решава и само от един юнак- ентусиаст, с обикновен маркуч в ръка.
Изгорялото си е изгоряло. Достатъчно е да защитава кемпера и евентуално от другата страна, която не виждаме какво има там.

Случвало ми се е. Докато идем, бетоновоз го беше ограничил. След което си има още доста работа.

Тема "Клипчета! (... напишете резюме на постнатите линкове)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: