• 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 91
Всеки да напише по някоя весела случка или виц.
vlax - майстор
пон мар 30, 2020 9:43 amAndri01 написа:
Вярвам ти. За един високо е 1м,за друг - 15м / заливаща филистрините на мостика/ :) :partyman:
Андри ,че ми стана интересно и рова в гулюгулю,каква е разликата между филистрини и люкове?Аз мисля,че разбрах,но не знам правилно ли съм разбрал?Обясни на едно сухоземно чадо плиис. А пък за височината са ми казали по-високо от жена да не се качвам :-D
:partyman:
Andri01 - майстор
Филистрини са "прозорците" на жилищната надстройка на кораба. Люкове-това капаците на товарните хамбари и други "дупки" по кораба. Обикновено са хоризонтални. :)
vlax - майстор
Благодаря, сега търся комингс и спредер ,еб@си на какъв език говорите.
:partyman:
Andri01 - майстор
"Комингс" горната част на товарните хамбари,където лягат люковите закрития. "Спредер" - е,за над 30г. в занаята не съм чувал такъв термин. :? А термините са от английски,нидерлански и има и русизми. Последните са предимно във ВМФ: стирка,галюн,палундра... :)
vlax - майстор
От ТУК Отидох да комингса на хамбар № 1 и погледнах в него. 40 футовият контейнер стоеше на най-горния ред и върху него беше поставен спредерът, който не беше заключен. Попитах крановика дали ще се качи на крана, ако аз вляза лично в хамбара и закача спредера за контейнера. Той се съгласи.
Намерих значението ТУК
Добре че не ме взеха да служа моряк -3 години,аз и за 2 те ме е яд.
:partyman:
Andri01 - майстор
Да,но не съм бил на контейнери :(. Спредерите са автоматични т.е. заключването на ъгловите захвати е автоматично,а по старите модели се управляват от крановика. А иначе с кап. Орлин Станчев съм пътувал,но на болшинството хора,които го познават, мнението им за него не е особено добро. Голям любител беше на чашката ,още от към 10ч. А и други изстъпления имаше на м/к "Козница" ,за които го понижиха за 6м.
vlax - майстор
10 а.m. предполагам? :-D То и в армията не беше по-различно,е не навсякъде.
:partyman:
Andri01 - майстор
Да и то демонстративно - на мостика!! Той е най-младия орденоносец на БМФ. Занесъл с кораба оръжие в Никарагуа и за това има някакъв медал. Но иначе,по всеобщото мнение сред екипажите си беше л....но! :partyman:
vlax - майстор
пон мар 30, 2020 1:50 pmAndri01 написа:
Занесъл с кораба оръжие в Никарагуа и за това има някакъв медал.
На всички братя трябва да се помага,срещу парички. :-D
Арсенал почнаха работа,а нас ще ни проверяват и глобяват по улицата.
:partyman:
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 91

Тема "Собствени снимки..... "NO COMMENT"....." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: