• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
lotosf - специалист
Здравейте!!!!Понеже тук във форума получавам доста компетентни съвети за което съм благодарен реших отново да се допитам до хората които имат повече опит от мен .Предстои ми ремонт на кухненска тераса на панелен апартамент която смятам да зидам с блокчета итонг.Виждал съм как някои хора зидат парапет и по две стени от страни без да слагат трегер и дограмата отива чак до тавана което според мен няма добър естетически вид и не предава завършин вид на самата тераса.Поради таэи причина смятам да направя трегер.Моята идея е тоэи трегер да се състои от блокчета итонг които са нанизани на парчета арматура които са заварени за тавана и под блокчетата една дъска за основа. Но не знам дали няма по лесен метод при кото осван лесно да стане и стабилно ако някой има конкретна идея предварително благодаря. :? :? :? :!:
tokuro40 - специалист
защо не сложиш П лайзен с размера на итонга вместо трегер?
sasooooooooo - "специалист"
По-лесно е като директно залепиш Итонга към тавана. Излющи старите шпакловки на тези места, докато стигнеш до бетона.Предварително си приготви дълги летви, да го подпираш отдолу, за няколко дни.

Успех!
masterval - майстор
lotosf,
Добре си го намислил. Както и да го правиш, обмисли го добре.
1. Като погледнеш към плочата на горния балкон, обикн. има един зъб, "капкорез" - за да не подлизва водата. Това трябва да го направиш, за да не се стича цялата вода по твоя трегер, ще стане лошо.
А за да си капе водата, не трябва да монтираш прозореца максимално навън, както го правят много хора, а след това всеки ден го бършат.
2. Можеш да предвидиш направо сандвич - итонг, стиропор, мрежа и мазилка.

tokuro40 говори за лайзен... Марине, че това си е направо вид релса :? Иначе казано, възможно най-широкия термомост...
lotosf - специалист
Между другото това за П-лайзена и аэ си го мислех те като го натиснат отстрани другите блокчета няма къде да мърда и ще стои достатъчно стабилно хубава идея ще видим може и така да го направя ако намеря лайэен.Само не знам от горната страна където ще лягат блокчетата вътре в него не трябва ли да намажа предварително металната повърхност с някакъв грунд от рода на бороконтакт и след това да мога да залепя блокчетата както от горе така и от долу ?Благодаря че писахте по темата!!!!! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Последна промяна от lotosf на пон яну 19, 2009 10:52 pm, променено общо 1 път.
masterval - майстор
Малко ни се разминаха във времето писаниците.
Между другото, какъв ти е балкона? изцяло външен, полубалкон, лоджия?
Потърси за т.н. "усвояване" - из Форума има страшно много трикове и тарикатлъци.
lotosf - специалист
Да това за сандвича ще го направя на всяка цена.Аэ другите стаи така ги направих стиропор и отгоре маэилка с мрежа и се получи много добре идеална иэолация а иначе в момента на самата терас кухненската имама метална коэирка огъната нод ъгъл направена от ламарина и е стабилно заварена за дъното на горния балкон и смятам да не я махам ще си я оставя защото евентуално по-нататък ще направя и външна иэолация.
lotosf - специалист
Балкона е с размери 3,50м дължина на 1м ширина и е вътрешен балкон от двете страни има стени не е иэдаден навън като по-старите модели панелки.
masterval - майстор
Всъщност, щом ще го правиш лятото, би могъл да иззидаш само челото на балкона, колонките от двете страни, да монтираш прозореца и след това да затвориш празното пространство отгоре с изолация и гипсокартон отвътре - щом така и така ще правиш отвън изолация?
Веднъж правих нещо подобно, спомням си, че след като дублирах челото отвътре с тухли, закрепих кофражни дъски и отлях една цяла шапка около 3 см дебела, 20 см широка, нивелирана. Монтажът на прозореца стана много лесен.
lotosf - специалист
То външната иэолация няма да е таэи година но отвън ще замажа блокчетата с временна замазка и после вече когато правя иэолацията това вече ще трябва да се върши таэи работа от алпинист защото трябва и дюбели да се слагат замазки боядисване и така а аэ няма как да го напарвя защото живея на 6 тия етаж.
  • 1
  • 2

Тема "трегер на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: