• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
zvetomil - специалист
сложи прозореца.иззидай после над него с итонг.остави 1 или 2 см.пяна над итонга.това е неносещите стени се оставя пролука.така и да провисва горната тераса не ти се отразява.такива са и строителните изисквания,неносещите стени не контактуват с горната плоча..горната тераса обикновенно е наддадена и твоя прозорец се нивелира по навътре.

Прикачен файл

P3120023 [800x600].JPG
P3120023 [800x600].JPG (86.7 KиБ) Видяна 8814 пъти
lotosf - специалист
А горе преди да се сложи пяната не се ли закамяват по някакъв начин блокчетата или само пяната е достатъчна?
seb - напреднал
При мен няма трегер и не мисля, че е грозно.На мен си ми харесва.Обичам големи прозорци и ако имаше чалъм щях да избия парапета и прозореца щеше да е до земята, ама ме хвана страх, че съм на 12 ет.

Прикачен файл

P1030584.JPG
P1030584.JPG (107.81 KиБ) Видяна 8793 пъти
lotosf - специалист
При теб стои добре но проэореца ти е голям и обхваща цялата тераса а аэ мисля да го правя по-малък и ако го направя до горе няма да стои добре. :sad:
zvetomil - специалист
пяната е достатъчна.Но за 3-4 блокчета можеш да им боцнеш по един дюбел през дограмата.
lotosf - специалист
Eто това е моята идея за тераса мисля да запазя парапета защото терасата е вътрешна и трябва само челната страна да иззидам.Идеята е да не събарям парапета а да иээидам двете стенички които ще бъдат около проэореца директно на самия парапет . Понеже отгоре на парапета има П-лайэен метален и той малко стърчи за да се получи стабилен зид мисля от вътрешния край да карам с по-тънки блокчета както е според схемата до нивото на парапета като между блокчетата и парапета кухото протранство което се получава заради лайэена а то е около 2см мисля да запълня с стиропор.Нагоре вече двете стенички с по-дебели блокчета за да се получи един равен зид.Това е моята идея може да комнетирате приемам критики. :roll: :roll:За съжаление обаче бях направил една много пригледна схемичка която не мога да кача явно има някакъв проблем с формата.
chefi_met - помощник
за мен най-лесния трегер е да си купиш един циментов кол(за лозе), който сам по себе си е чист трегер- бетон със сериозна(за размера и цената си) арматурна армировка отвътре и да си го лепнеш с теракол върху итонга , там където прецениш че ти е добре на височина . Дълги са по 2.40м ,което е достатъчен прозорец за 3.5м тераса и е широк 12 см, кето е тостатъчна стъпка ако зидаш с 15 см итонг!По 15 см да стъпи от двете страни според мен е достатъчно и пак ти остава светъл отвор за прозорец 2,10 м! Аз така направих и за сега не виждам причина да съжалявам!
panalov - специалист
Има също така и готови щурцове но са 0,12 см широки.
Другия вариянт е да лепиш итонга за тавана на здрава основа с теракол, някой по-горе го беше споменал .Миналото лято съм слагал така щурцове на цяла кооперация всъщност на всички безгредови конструкции се слага така, даже итонг с размер 0,60/0,25/0,15см
  • 1
  • 2

Тема "трегер на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: