Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
chochobubik - напреднал
Преди около 3 години направих ремонт на едната си тераса. Искахме със съпругата ми само да остъклим терасата с алуминиева дограма. Тъй като не бях правил подобно нещо се доверих на майстор. Майстора ми предложи да изидаме терасата с итонг. След като попитах какво лепило да си купя той ме прати да си купя варов разтвор (по 20 кг. торбата). В началото малко не зачудих, но той е майстора. Закупих всички договорено и започнахме – ред тухли – варов разтвор – ред тухли – т.н. Забравих да кажа, че терасата е изидана на нивото на парапета и отстрани – до тавана. От страната на панела на всеки ред майстора забиваше арматурно желязо за укрепване. От страната на парапета го изида около 10 см. под нивото на парапета. След това изгради куфраж, завари арматура за подсилване и изля циментов разтвор (цимент, пясък). След като завърши всичко ми направи замазка на стените отново с варов разтвор и отгоре шпакловка с теракол. Останах доволен и до ден днешен няма никакви проблеми
housedoktor - майстор
Типично..... според производителе варов разствор не се използва,аз също съм виждал подобни изпълнения.иначе добре е направил с армировката
masterval - майстор
Коя е причината да се твърди, че с в.-ц. разтвор не бива да се зида газобетон?
Киреч може да се хвърля върху итонг, държи се, защо да не може да се зида с него?
Master_Kenobi - V.I.P.
Е, как що! Нема да върви алъш-вериша с лепилото иначе. :-D
housedoktor - майстор
Производителя нe го препоръчва.Предполагам се дължи на факта ,че се отделя вода при контакта на киселият калциев карбонат (съставка на варовия разствор) с въглеродния двуокис от въздуха.Влагата която се отделя е химичен процес и е по продължителен от обикновенното съхнене
BanoTheWolf - специалист
Нали в ръководството на Итонг пише, че първия ред се прави само с рядък варов разтвор или това беше само, когато се полага върху онази мушама върху плочата. Армировката наистина добре, иначе после рекламация. Тук в махалата имаме един, който по Либия е ходил и строил и си е свикнал человека да си работи с вар (ама там съхне по-бързо). Та може за теракол да не е чувал този майстор, ма щом пък после е шпакловал с теракол :? С химията съм скаран, но описания пример по-горе май обосновава писаното от housedoktor ...
housedoktor - майстор
Първият ред се полага върху цимено-пясъчен разствор,като при опасност от влага се прави на 2 слоя с мембрана между тях от хидроизолационно фолиоА за шпакловането първо се нанася циментово лепило и после след изсъхването и може варо-циментова мазилка но не по дебела от 18-20 мм като цяло
Последна промяна от housedoktor на ср яну 28, 2009 11:57 pm, променено общо 1 път.

Тема "Зидане на газобетон с варов разтвор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: