Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
Martins - специалист
Нужно ли е при шпакловане на стена от газобетон да се слага мрежа?
Martins - специалист
А дали е удачно ако имам излишен теракол да го измажа с 3 - 4 мм теракол и отгоре после декоративна мазилка?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами аз все с теракол първо, за импрегнация и отгоре сатен. Ма не съм майстор ни производител.
housedoktor - майстор
Мрежата не е необходима,но първата ръка се прави с лепило на циментова основа -"теракол"-както често го наричат
mladkal - майстор
Поблъсках лятото-де от мерак, де от сиромашия и пристроих нещо към една стара къщура. Вдигнах го с газобетонни блокчета на Итонг. От вътрешната страна си го шпакровах с разни продукти на водеща немска фирма и нейната търговска марка. Стана добре и скоро даже си го боядисах. ВЪПРОСА МИ е за отвън,т..е. за фасадата. Искам да я измажа, колкото да избутам зимата.Не ми се остават -фасадните стени на гол Итонг, щото зная че е хидроскопичен (пие влага) Теракола удачен вариант ли е!? Догодина (живот и здраве) като ми дойдат пак силите (физически и финансови) ще му мисля за топлоизолация.

Благодаря предварително!!
service_chocho - специалист
и аз това се чудя дали неможе газобетона да се лепи и измазва отвън едновременно както правим всички с някакво водонепропускливо лепило и какво конкретно е то като марка и модел ?
butoff - помощник
mladkal- l Само идейка за външна ВРЕМЕННА защита-бюджетно решение.
Залепи найлон плътно по итонга, мисля че една -две туби силикон монтажен ще ти свършат работа.
eddie_92 - напреднал
Да газобетона е хиГроскопичен... лепи се с лепило на циментова основа (теракол) и след това се шпаклова от вън и от вътре пак със същото лепило, като отвън можеш да му праснеш 2 или 3 ръце, за да го запечатиш по-арно. Това ще му е достатъчно. Ако ти се занимава натъркаляй един фасаген...

Тема "Шпакловка в/у газобетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: