Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
Здравейте на всички домашни майстори.И аз като всички искам напролет да си затворя терасата на кухнята с итонг,обече сега следват мноо въпроси за зидането с итонг.Долу горе съм на ясно но незнам как да започна с итонга от панелната стена дали се набиват някакви шишове м/у панела и итонга и с колко дебел итонг да го правя.Ще съм благодарен на всеки който помогне с идеии :?:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Хептен нищо ли не пише в по-предните теми по въпроса? А в сайта на производителя? А в темите за усовени тераси?
emilvaklinov - помощник
Здравей,мойта тераса е иззидана с утонг-10см,стария парапет от желязо го оставих само отстрани,като буквата'Г",за да държи парапета от утонг на дългата част,леко вкопан в него,освен това м/у тухлите сложих парчета арматурно жел. ,или голями пирони,наи отгоре,на последния ред-Г-образен винкел по цялата дължина,заварен за късите части от стария парапет,върху винкела-12см таракота-да го предпазва от дъжд и студ.Измазан с теракол отвътре и отвън-за накрая-латекс.Стана доста здраво и в момента издържа PVC дограма.От вътрешната страна на парапета и на пода на терасата е налепена теракота.Това е стана здраво и лесно за почистване.Успех!
lotosf - специалист
Зависи от много неща зависи какво знаеш какво не ти е ясно зависи как искаш да я правиш дали ще събаряш парапета или ще го оставяш дали ще эидаш отстрани само стенички или ще добавяш и трегер над дограмата дали е външна или вътрешна тераса от много неща зависи има много мнения по въпроса за терасите тук !! :)

Тема "тераса затворена с итонг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: