Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
Здравейте колгеи,
първо искам да Ви поздравя за прекрасния форум и да се извиня предварително ако не е за тук темата ми!
И така ще усвоявам терасата към кухнята, която е изцяло външна, но над мен има друга тераса, не съм на последния етаж!
И така ще оставя парапета, ще го удебеля с итонг 10см., а вече нагоре с итонг 15см. Ще слагам и външна изолация, но там вече фирма ще се справя! Запознат съм с това, като зидам страниците на балкона, да слагам метални шишове към панелката! Преди да започна зидането ще има и саморазливна замаска на балкона, тъй като съответно има малък налкон, запознат съм с поставянето на тази замаска!
Имам обаче 2 въпроса:
1. От къде в София да купя най-евтино тухлите и теракола?
2. От всякъде като зидам мисля да оставя 3-4см. разстояние до горната тераса, за да няма изненади от едно бъдещо увисване на горната тераса. Това мисля, че е првилно - кажете ако не е така и нали няма да има проблем с поставянето на дограмата и тези 3-4см. да се запълнят с пяна след поставянето и от самите монтажници???
Сега терасата е със винкел, който ще режа, но имам и едно питане - ако на страниците на терасата оставя винкела, само махна стъклата, добре ли ще е и да зидам и по този начин се постигне допълнителна здравина?
На тавана на терасата ще слпжа 5см. стиропор, и съответно като иззидам терасата, нищо че отвън ще има изолация, мисля и от вътре да сложа - 2см стиропор! Мисля че е добре така - ако не очаквам съвети!
Отделно ще се кача при съседката и мисля със силикон и водно стъкло да подсигуря всички фуги да избегна бъдещи изненади, нейната тераса не е усовена! Ако тук имате препоръки - заповядайте! :)
Предварително Ви благодаря и се надявам на отговор на въпросите си и очаквам всякакви препоръки и напътствия за да реализирам проекта си!
И не на последно място, успех на всеки един от Вас!!!
housedoktor - майстор
Добре дошъл във форума.Използвай търсачката има много неша по темата и отговори на всичките ти въпроси.Ако тогава нещо не ти е ясно-на разположение сме:тагове -тераса,YTONG,хидроизолация
housedoktor написа:
Добре дошъл във форума.Използвай търсачката има много неша по темата и отговори на всичките ти въпроси.Ако тогава нещо не ти е ясно-на разположение сме:тагове -тераса,YTONG,хидроизолация
Ами търсих из форума и много четох от няколко седмици насам, но не можах да видя колко струват 10 и 15см итонг в София, т.е. къде са най-евтини, не на пале колко е цената, единична бройка, за да мога да си сметна колко пара ще отиде само за тухли и теракол!
За другия ми въпрос за разстоянието от зида до горната тераса си мисля навсякъде ли да има такова или само над дограмата?
Другото вскичко както се опитах да обясня с дългия си първи пост ми е горе долу ясно, просто ако някой има по-добри идеи или насоки да каже нещо което може да ми е полезно!
Макар и сега да съм банкер, съм бил в стоителстовто 1 година и не съм много вързан в ръцете :)
Просто ако някои има нещо да допълни нека да каже, всеки опит и мнение ще са ми от полза :)
Поздрави
masterval - майстор
Цените на всички материали сигурно ги има по складове и магазини. Освен това има и тежестта на материалите. Не е зле да си сметнеш и натоварването върху балкона. Успех.
masterval написа:
Цените на всички материали сигурно ги има по складове и магазини. Освен това има и тежестта на материалите. Не е зле да си сметнеш и натоварването върху балкона. Успех.
За цените - ОК, ще обикалям и ще видя къде ми е най-изгодно!
Сега за тежестта - аз хубаво ще сметна колко тежат тухлите, дограмата, замаската и хладилника и печката, ама ако са много, или колко може да поеме терасата незнам и какво мога да направя, отдолу е усвоена терасата, ако това има някакво значение
За тежсестта никои не казва нищо!
Смятам вместо 10 и 15см тухли да използвам 5 и 10см. да намаля малко тежестта, все пак ще има и дограма и печка и хладилник, а и малка замаска на пода и отгоре ламинат вместо плочки да е по леко!
Тук какво мислите, някакъв съвет?
И примерно да затворя само страниците, а отпред всичко в дограма?
Май ще е по-леко така или греша?
Пък на страниците отвън 5см изолация, от вътре -2см изолация и всички стъкла да се терморефлект да не направя пък кухнята много студена зимата!
Очаквам съвети колеги :)
Поздрави
housedoktor - майстор
Минималните за целта са 15 сантиметрови,не прави компромис с това

Тема "Ще усвоявам терасата, но имам и няколко въпроса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: