Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
BanoTheWolf - специалист
Здравейте колеги! Тия дни ни предстои да излеем долна плоча и след това идва ред на зидария с Итонг. Четох, че се полага хидроизолационно фолио за първи ред (18-20мм), но аз искам да сложим воалит, тъй като до колкото знам не гние като материал. Въпроса ми е правилно ли е и какво представлява воалит с посипка (на мен май такова не ми трябва). Има български, чешки, италиански - какъв да е?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Воалит е текстил с битум. Посипката е някаква минерална дребна фракция като най-горен слой. Посипката е за покриви. Без посипка, битумът не се държи добре на слънце, а и предотвратява снежните лавини.
За ващия случай. Първи ред газобетон лежи върху циментов пояс. Т
Това "хидроизолационно фолио за първи ред (18-20мм)" бихте ли ми обяснили. Хидроизолационно фолио знам какво е, но 18-20мм не разбирам. Под плочата имате ли хидроизолация?
BanoTheWolf - специалист
Значи и аз четох, че нещо се нагряват, за да слепи битума, но това е друго. Четох за хидроизолация и покриви и затова пуснах тема тук в газобетон :)
18-20мм имах предвид дебелина на воалита. Плочата все още не е излята (ще се лее в събота 04.04.09'). Ще пусна снимков материал след като я подготвим за наливане. Отдолу ще сложим фибран и отгоре скарите, под фибрана има камък. Идеята ми е такава, че досега не е писано и просто не знам дали е възможно. В тази тема http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=642 мушамата е черна.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Напук на много писаното, фибран е термо, а не хидроизолация. Пиатх направихте ли хидроизолация под плочата. Явно ще пропуснете и после ще питате как да се отървете от влажните стени (капилярната влага)....
Най-добре е да влезете в сайта на производителя (Ксела Итонг) и внимателно да се запознаете с препоръчаното от тях.

Тема "Воалит за първи ред при газобетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: