Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
lotosf - специалист
Здравейте !!!!Понеже видях че става въпрос за зидане на тераса искам и аэ да иэкажа някакво мнение по въпроса.В момемнта на мен също ми правят терасата и като стана въпрос за трегера над проэореца аэ съм сложил циментен кол с раэмери 10 на 10.Аэ също като колегата я правя с 12 см итонг но чух мнение че не бил за външно зидане с което не мога да се съглася поради две причини първо:по принцип в техническите документации може да го дават за зидане на вътрешни стени но като става въпрос за недъэите на социалистическото строителство а именно терасите аджеба как да зидаш с по дебели тухли като едно че натоварваш тересите и друго че стесняваш и без това малкото пространство, второ:аэ го направих с 12см но това не ме притеснямав защото ще сложа вътрешна и външна иэолация външната 6см вътрешна 2см и таван ще го направя с иэолация така че няма да има проблем .Това е эа сега от мен успех в зидането на всички които тепърва започват. :roll: :roll:
EmoZ - специалист
lotosf написа:
. . . . но чух мнение че не бил за външно зидане с което не мога да се съглася поради две причини първо:по принцип в техническите документации може да го дават за зидане на вътрешни стени но като става въпрос за недъэите на социалистическото строителство а именно терасите аджеба как да зидаш с по дебели тухли като едно че натоварваш тересите и друго че стесняваш и без това малкото пространство . . . :roll: :roll:
Опссс, къде точно са недъзите, 'щото аз лично не ги виждам в соц строителството, недъзите са в това, че един квадрат жилищна площ струва колкото десет минимални работни заплати, а с около три може да се приобщи балкон/тераса и да се 'вкарат има няма 3-4 квадрата, върху които да се 'фърли хладилника, фризера, умивалника малко шкафове с непотребни боклуци и т.н. Парадокса е, че още нито една 'изгъзица' не се е съборила (сигур 'щото сичките са много кадърно направени :lol: ), направо странна работа -соц строителство, к'во да го правиш, дуракоустойчиво и т'ва си е!

Недъзите са ни между ушите, това да се затваря тераса, която конструктивно представялва конзолно подадена плоча е пълна тъпня. С лоджиите от конструктивна гледна точка не изглежда толкоз страшно, ама пак е тъпня.


Успех.
service_chocho - специалист
Наистина е тъпо за 3 квадрата да дедеш доста пари ама по този начин си оптимизираш жилището пък специално при мене и доста мръсотия от терасата която влиза си махам.Но пак въпроса ми е дали някой си е смятал натоварването или някой знае колко може да издържи терасата ?
EmoZ - специалист
service_chocho написа:
Наистина е тъпо за 3 квадрата да дедеш доста пари ама по този начин си оптимизираш жилището пък специално при мене и доста мръсотия от терасата която влиза си махам.Но пак въпроса ми е дали някой си е смятал натоварването или някой знае колко може да издържи терасата ?

Консултирай се с читав конструктор.


Успех.
service_chocho - специалист
Аз ако знам такъв досега да се бях консултирал.Обаче мисля че има някакво провисване защото излях малко пясче на нивото на парапета което като го меря с нивела е равно от него нагоре мерих разтоянието до горната плоча навсякъде е 152 см а точно в средата 151 съседа от горе също си е изидал терасата той е с 7.5 см итонг дограма без изолация. Няма някакви видими напуквания не се знае от кога е виснала малко ама определено го с един сантиметър е по надолу
service_chocho - специалист
Искам да попитам и нещо друго спрях се на една фирма за дограма цената е приемлива с монтажа ама профила е KGM добри ли са или заради него е по ниската цена ?
Takezo Sensey - модератор
service_chocho написа:
ама профила е KGM добри ли са или заради него е по ниската цена ?
Точно ! :cool:
service_chocho - специалист
точно какво кофти профил ниска цена или невероятно добър профил на ниска цена :-D
Takezo Sensey - модератор
service_chocho написа:
точно какво кофти профил ниска цена или невероятно добър профил на ниска цена :-D
KMG е турски профил основен "конкурент" на ВАЙС ПРОФИЛ, БЛИК ... Колко е размера на прозореца и какви стотинки ти искат за него, дай една схема на конфигурацията.
service_chocho - специалист
значи първия вариант е с 3 стъкла е стъклопакета за спалнята щото е северана и много студена стая зимата не се живее лятото в най голямата жега се спи с одеало. 350 лева с монтаж като май дограмата беше 6 камерна щото стъклопакета идвал много дебел
втория е обикновена по тънка с 2 стъка стъклопакет като между отваряемите няма профил смисъл като отвориш двета прозореца става обща дупка цена 480 лева заради това, че няма преграда между двете отваряеми
Цар съм на Painta :-D

Прикачен файл

dog.JPG
dog.JPG (15.24 KиБ) Видяна 5650 пъти

Тема "Закрепяне на дограма към итонг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: