Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
service_chocho - специалист
И аз така мисля 4-5 блокчета ще са нужни ама вече ми писна да обикалям магазините и хич не ми се занимава.Аз первазче викам на ламарина дето се слага като навес над прозореца ама над цялата тераса си мислех да е.Какви ще са предимствата и недостатаците ако няма щтуц и прозореца е направо опрян в плочата ?
bullet - специалист
Според мен, без да съм специалист, ако се опре дограмата до плочата на горната тераса ще се получи зона, която няма как да се изолира и ще прави конденз.
Но нека да кажат специалистите.
Takezo Sensey - модератор
service_chocho написа:
Какви ще са предимствата и недостатаците ако няма щтуц и прозореца е направо опрян в плочата ?
Препоръчвам прозореца да е по ниско с 4-6 см.Щот' ще решиш в последствие да изолираш и горе тавана с картон и няма да ти се отваря крилото щото тавана ще го "захапе" . :-D

Има вариант в горния край на касата да сложиш т.нар. "уширение" ( паразитен профил за дограма които е точно за такива случаи) но и цената му е :shock:
Някъде имам снимка на PVC уширение 100 мм. монтирано на каса 70 мм. тотал 170 мм. от стената отстояние. :idea:
ribnikolaevi - майстор
10 сантиметра ми се струват малко за външна стена ...

Прикачен файл

Ytong.JPG
Ytong.JPG (36.75 KиБ) Видяна 10578 пъти
Takezo Sensey - модератор
ribnikolaevi написа:
10 сантиметра ми се струват малко за външна стена ...
Takezo Sensey написа:
Колко е дебелината на итонга и размера на прозореца ?
service_chocho написа:
Итонга е 12.5 см просто ми се вижда някак нестабилно...
:wink:

Takezo Sensey написа:
Има вариант в горния край на касата да сложиш т.нар. "уширение" ( паразитен профил за дограма които е точно за такива случаи) но и цената му е :shock:
Някъде имам снимка на PVC уширение 100 мм. монтирано на каса 70 мм. тотал 170 мм. от стената отстояние. :idea:
:idea:
:wink:

Снимка на уширението - утре, че довечерта отивам да оженя секретарката !!! :roll:
panalov - специалист
10 сантиметра ми се струмат малко за външна стена ...
Съгласен съм.
Но при положение ,че самата тераса се натоварва с допълнитеелна тежест ,какво правим.
Ти си конструктор и знаеш най добре колко товар може да понесе една тераса- зависи от армировката.

Също така зада се пести и пространство от и без това малките тераси .
Вариянта от 10 см итонг , 5 см външна ТИ и още толкова вътрешна -вата и ГК не е ли удачна.

По този начин се спестяват едни 15см ,които на една тераса от 100см
са си много.
Като мисля ,че не се прави компромис със загубата на топлина от тази стена.
service_chocho - специалист
panalov и аз така мисля като гледам едно блокче итонг 12.5 тежи поне 6-7 кг. ще ми трябват около 65 броя към 400 кг залях като основа долу поясче отдоха 50 кг цимент 80 кг. мозайка 120 кг. пясък към 250 кг.на около метър искам едно малко поясче 4-5 см. сигурно ще тежи 100 кг. до тук без мазилка и прозорци 750 кг. прозорци мазилка дано не са повече от 150 кг. и става 1000 кг. минимум Надявам се терасата да издържи. Това ме притеснява пък че итонга бил тънък изобщо неме тревожи щото както казах гледах три тераси на съседи двете са с 10 см. а третата с 7.5см като се има на предвит че 1-во лежат на края на плочата на която има едно разклатено бордюрче моето докато го чукнах и 20 см паднаха. 2-ро няма никакви метални пръчки нито пояси само зидано несъм зидар ама всяко блокче е със собствено мнение от едната стръна фугата е 4-5 мм.от другата няма 3-топо диагонал имат цепнатини нямат от горе на тавана пяна а е замазано с лепило. Надавам се това което се опитвам да правя да е изпълнено по изисквания за здравина само ме притеснява тежеста.
solo5 - майстор
Takezo Sensey написа:
Препоръчвам прозореца да е по ниско с 4-6 см.Щот' ще решиш в последствие да изолираш и горе тавана с картон и няма да ти се отваря крилото щото тавана ще го "захапе" . :-D
ширината на PVC-то не беше ли 7см :?
Takezo Sensey - модератор
Да толкова е solo5, ето обещаните снимки :
Разтоянието на крилото от тавана в маркираната с червено зона е по малко от сантиметър :idea: .UD профила е захванат за дограмата ...

Прикачен файл

Изобр.042.jpg
Профила на касата е 70 мм. т.к. прозореца е от карай до край и няма "зъбче" на стената (само платното на терасата) и ще се прави предстенна обшивка в ляво и дясно на терасата.Добавеното уширение от 100 мм. позволява да се отстъпи от стената, и
Изобр.042.jpg (44.94 KиБ) Видяна 9586 пъти

Прикачен файл

Okachen-tavan_fil 004.jpg
Okachen-tavan_fil 004.jpg (30.48 KиБ) Видяна 9586 пъти
service_chocho - специалист
Takezo Sensey благодаря ти за идеята ще видя да го направя и аз обаще ще гледам да стане с дограмата защото нещо се изнервих от строителните работи монтажа на този щуц ми се вижда сложна работа
Инче какво ви е мнението ще издържи ли терасата на грубо сметнатото натоварване ?

Тема "Закрепяне на дограма към итонг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: