• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
panalov - специалист
ribnikolaevi написа:
Сега един предприемач иска да излива бетонов пояс по целия зид, включително и изпълняващ ролята на щурц, защото иначе зидът не бил стабилен.
Това са измишльотини на някой предприемач който не разбира от строителство и не може един проект да разчете , Та нали ако имаше и най малка опасност да не се стабилизира зида, конструктора щеше да му сложи бетонов пояс-нали това му е работата ,да направи така че да не падне сградата ,че и някой зид :) .
В най сериозните проекти съм срещал вариянт да се слагат вертикални пояси (ВП) през три линейни метра зидария.Същото важи и за вертикала.Така ,че на един зид с височина 2.60 см. не му е нужен допълнителен бетонов пояс ,ако не е заложено в проекта
ribnikolaevi - майстор
Сега ново 20. Поредния майстор каза - и 5 см да стъпи, достатъчно е.
laki1968 - специалист
ribnikolaevi написа:
Сега ново 20. Поредния майстор каза - и 5 см да стъпи, достатъчно е.
прав е.........като стегне лепилото и да махнеш щурца газобетона няма да мръдне-личен опит,ама все пак поне 10см е добре да стъпи
ribnikolaevi - майстор
Щурца няма да се маха. От бетон с с една предварително напрегната тел е, излят в кофраж от керамика. Заводско идзелие. Ама чак пък 5 см ... не знам, малко ми се вижда... На спецификацията на кофража друго пише ...
laki1968 - специалист
e..malko e 5sm,ама 10 е достстъчно...то е ясно че нема да го сваляш само давам пример
Whiskey - специалист
Ползвам темата да попитам нещо. До колко реда тухли мога да сложа над щурца, без да има опасност да провисне. Става въпрос за отвор около 2.5 метра, 25 см зид, слагам два успоредни щурца. Дали ще поемат три реда 25 N+F Light и армиран бетонов пояс нас тях от 15 см (разбира се, ще подпра до пълното набиране на якост)?
  • 1
  • 2

Тема "щурц - размери" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: