• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
Здравейте, прочетох някъде за монтаж на дограма върху парапет от винкел, към който са били заварени 10-сантиметрови допълнителни планки на разстояние 30 см една от друга, с цел да се разшири основата върху която ще се монтира дограмата. Искаме да направим подобно нещо, за да избегнем зидането с газобетон. Питането ми е за тераса, дълга 11 метра, този начин на закрепване удачен ли е, надежден ли е, или трябва има основа от газобетон? Не искаме да се натоварва терасата, защото блокът е панелен и е на 40 години.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тъй, да опишеш какво има под парапета от винкел, колко е голяма дограата и с какво тегло, над парапета само дограмата ли е, встрани на дограмата какво има/ще има....
Проблемът изобщо не е в теглото на итонга под парапета.
velsi - Почетен майстор
Правили сме такъв вид закрепване, но на доста по-малка тераса. Ако самия парапет е достатъчно здрав, а това сигурно е така, не виждам някакъв проблем.
zvetomil - специалист
Монтирал съм дограма ПВЦ ,,пищов,,като фикса до вратата виси във въздуха,това е защото го смаляват и после отдолу подзиждат итонг.Монтирал съм 4 метрова тераса като дограмата стъпва върху винкела само 5 милиметра.(Евентуално после да зидат отвътре итонга.)Това е защото ако я изкарам по навън излиза пред горната тераса горния краи.Важно е да стъпи поне малко за да носи парапета тежестта на прозореца.http://www.zvetomil.log.bg/Прочети какво съм написал за монтажа.Дограмата отгоре или странично поне трябва да се закрепи с дюбели.Не толкова за самия монтаж колкото за безопасност.
n_a написа:
Тъй, да опишеш какво има под парапета от винкел, колко е голяма дограата и с какво тегло, над парапета само дограмата ли е, встрани на дограмата какво има/ще има....
Проблемът изобщо не е в теглото на итонга под парапета.
Под парапета е само челния панел на терасата и мислиме да го дозапълним с фирбран, за да има някаква завършеност - в случая не целиме изолация, искаме просто да затворим терасата, защото е на втори етаж, а и когато вали дъжд, много се мокри, понякога стига почти до стената на стаите. Но някак си, не мога да си го представя този монтаж върху тези винкелови планки, а и където питам по фирмите за дограма, вдигат рамене и казват, че трябва да има стабилна основа от четирите страни, т. е. да го иззидаме с газобетон. На всичкото отгоре отляво съседния балкон е с винкелова дограма, и не знаят как да го направят. Предлагат ми да се сложат присъединителни алуминиеви колони в двата края /отдясно съседа няма никаква дограма/.Самата дограма искам да е от алуминий студен профил - нагоре височината е 180 см, така че се получава приблизително 20 кв м дограма върху този винкел. Терасата е издадена и няма да се затваря отстрани в двата и края със стени - аз поне не искам - в момента има само арматурни стъкла в желязна рамка, които разделят балкона.
zvetomil - специалист
Фирмите за дограма обичат да монтират на иззидано с итонг.Най-бързо става.Я да има преди това къртене или нещо друго е доста по трудно.В твоя случаи може да стане но при такава площ за мен ще е страшно ако нямам възможност странично или отгоре да наредя достатъчно дюбели.Ами ако падне на нечия нищо неподозираща глава.Оттам идат притесненията,къде да я закрепим.
zvetomil написа:
Фирмите за дограма обичат да монтират на иззидано с итонг.Най-бързо става.Я да има преди това къртене или нещо друго е доста по трудно.В твоя случаи може да стане но при такава площ за мен ще е страшно ако нямам възможност странично или отгоре да наредя достатъчно дюбели.Ами ако падне на нечия нищо неподозираща глава.Оттам идат притесненията,къде да я закрепим.
Ако се закрепи на достатъчно места отгоре, към горния балкон, и отдолу, по въпросния викнел, няма ли да се получи?
zvetomil - специалист
Да така ще стане.Ако отгоре има нещо здраво на което да опре.Защото не на всички тераси отгоре има нещо здраво.
yurig - специалист
В повечето случаи при тези балкони при монтаж върху парапета няма възможност да се дюбелира в горната част. Така че ще трябва да влезе малко навътре.При височина от 1.80 м. и тази дължина натоварването ще значително (заради стъклопакетите),така че укрепването в горната част е много важно.
yurig написа:
В повечето случаи при тези балкони при монтаж върху парапета няма възможност да се дюбелира в горната част. Така че ще трябва да влезе малко навътре.При височина от 1.80 м. и тази дължина натоварването ще значително (заради стъклопакетите),така че укрепването в горната част е много важно.
Очевидно, че ще трябва да се зида. А може ли да се монтира горна козирка по цялото протежение, преди поставянето на дограмата. Когато питам ми отговарят, че тя винаги се поставя в горния край на дограмата, т.е. не може да се сложи преди това, защото когато я надупчат с дюбелите, щяло да ми тече върху дограмата.
  • 1
  • 2

Тема "алуминиева дограма само върху парапета на терасата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: