• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
25th Hour - специалист
Здравейте, попрочетох темите за зидане, но всеки случаъ явно е частен и за това пускам тема.

Балкона е външен, предпоследен етаж, винкели и стъкло. Лицевата му страна е с цели платна от бетон, отстрани е решетка и някаква ламарина.

Дограмата ще е по цялата лицева страна и няма да има ъгли от Итонга, тоест зидам странична стеничка, зидам лицето до перваза и много малка стеничка към асансьора.

Мисля да махна всички стъкла и да изрежа винкелите, като ще оставя само страничните за армировка на новата стена.

Ще зидам с 5 см Итонг в долната част а стеничката отгоре ще е 7,5 см.

Въпросите са ми:

1. На лицевата част, където са платната нужно ли е да се подмазва преди да се реди Итонга?

2. На вече наредение Итонг / и поставена армираща мрежа/ ще сложа 2 см фибран- това уместно ли е?

Мисля да компенсирам разликата от стената нагоре /7,5 см/ и отдолу / 5 см/ с различен по дебелина фибран.

3. Когато зидам балкона нужно ли е да слагам ред Итонг над дограмата на тавана или дограмата се монтира директно горе и се измазва след изрязване на пяната.

4. Възнамерявам да сложа козирка на лицевата страна. тя се хваща горе и се застъпва с дограмата- това ли е правилния начин.

5.Пода на балкона е теракот. Ще му махна цокъла и ще редя върху плочките. Получава се някаква застъпване, да очаквам ли проблем там.

6. Когато зидам острани / върху решетката/ ще махна тази ламарина, но Итонга остава на открито. Една по една ли да подмажа тухлите. / това важи и за стената отгоре.

7. На стеничката от към асансьора / вече ще измеря/ ми трябва отвор 110 или 120 мм за абсорбатора. С какво се оформя той.

Ръцете са ми дълги, но не чак толкова да си измажа всичко.

Сигурно ще имам още някой въпрос, но ще допълня.....

Благодаря за отговорите.
yurig - специалист
Ще ти отговоря на въпросите за дограмата:
1.Струва ми се че 5 см. Итонг за отпред е малко защото дори 3 камерният ПВЦ профил е с 6 см ширина.
2.Отгоре по желание можеш да залепиш Итонг или да ти сложат т.нар. уширител в горния край на дограмата(това се прави за да имаш разстояние между тавана и крилото на прозореца ако решиш да изолираш и тавана).
3. Козирката ще си я поръчаш заедно с дограмата. Успех.
25th Hour - специалист
Благодаря за отговора. 5 см Итонг отпред ще се зида до парапета на балкона, който е винкел с дебелина мисля 7-7,5 см. Дограмата мисля може да легне на него. Ще се получи разлика от 2-2,5 см която ще е всъщност фибрана и шпакловката върху него. По този начин мисля да използвам винкела за основа на дограмата и едновременно да го скрия в зида....

Правилно ли е това...

Ето една снимка. Ще зидам под винкела...
Мисля да махна прозорците и да ползвам винкелите за армировка. Отдолу се вижда тази гадна решетка и ламарината.въпроса ми е как да защитя Итонга отвън. За момента няма да има изолация....

Както казах долу ще е 5 см а от парапета нагоре ще е 7.5 см...

Изображение
yurig - специалист
Кучето е хубаво но по-добре да беше снимал отгоре да се види, като искаш да се монтира върху винкела дали има къде да се захване дограмата в горната част.В повечето случаи та има декоративни пана за които е невъзможно да се монтира.
velsi - Почетен майстор
Стандартна, панелна тераса. Завършва с два винкела затворени в кутия, а равнината на паната излиза навън. Това се вижда от снимката, независимо от кучето.
25th Hour - специалист
Съжалявам но кучето си отиде преди месец :cry: .Снимката е стара исках да видите все пак какво представлява. Силно се съмнявам във способностите на майсторите извън фирмите които се занимават с това и за това питам доста неща. Ще моля и за по конкретни отговори ако някой се е занимавал.

Панелките са ралични за това и темата е отделно. Иначе каквото е имало съм прочел.

В крайна сметка купувам 7,5 см Итонг, лепило, мастар, фибран и почвам наред......30 тухли са не са 3 000...
velsi - Почетен майстор
Според мене винкела си е ОК. Обаче те съветвам да провериш друго. Сложи един нивел или отвес на горния ръб (тавана на терасата) и виж къде се пада. Ако води с винкела на парапета - добре. Ако не води ще трябва да завариш някакви планки или пък да отлееш малко бетонно поясче и да зидаш така, че да има къде да стъпи новата ти дограма.
25th Hour - специалист
Да това е мъдро. В крайна сметка не бих искал дограмата да е под наклон...никога нямаше да се сетя....

Благодаря..
25th Hour - специалист
След като едвам се отърявах от отговори по форума / каквато е целта на форума/ се престраших / не разбирам от балкони/ и започнах. По няколко лепенки на стъклата и с чука, оборудван с яке, очила, ръкавици / като Нийл Армстронг си бях/ шамари по стъклата и долу на балкона.

Оставих страничните винкели с идеята да са арматура за Итонга.

Махнах всички стъкла после е флекса и повече смелост че е етаж 7 изрязах винкела. Доволно гърбава работа защото флекса е 115 и малко малък ми дойде.

След като изчистих стъклата и винкелите платната на балкона с една шпакла им махнах "шпакловката. за 30 годишна стана лесно / 20 минути/ до панел.

След това до Бриколажа.

Тухли 5 см по 2,39 бройката- 20 броя
Тухли 7,5 см 3,09 бройката
Нивелир 1 м / използвах го за мастар/ 6 лева
Лепило за Итонг- 8,40 лева / 2 торби точно ми излезе с шпкаловката/
Мистрия, маламашка,шпакла, кофа за гипс, бъркалка за бормашината и.т.н. подробности под 30 лева.

Махнах цокала на плочките на балкона и се заех със задачата.

Давам малко снимки. Всичко до тук е 2 дни работа с темпо на болен кон защото не бързам а и не знам.

Винкела е дграден в Итонга от външната стена а самата стена толкова добре стана все едно съм висял на въже и съм мазал.

Балкона е готов на този етап / снимките са в по ранен час/

Предстои очукване на циганията вътре и с теракол ще я измажа цялата. / отвън изолация/ след това ще видим какво ще ми е на акъла. Дали латекси или някакви шпакловки.

Разбира се ел частта ще се подмени.
Като сложат дограмата ще изкъртя вътрешния прозорец и според пораженията ще видя дали да зидам или да правя гипскартон. Отгоре ще сложа един плот за да може майка ми да си слага некви работи отгоре.

Изображение
Изображение

Ще сложа снимки и на готовото на този етап.

Материали + инструменти / горе описаните/ около 180 лева....

Два извода си направих от работата с Итонг макар и само от един балкон.

Първо- Луд е този който си е купил апартамент или каквото и да е построено с Итонг.

Второ- Единственото предимство на Итонга е че лесно се работи....

Тва е за сега...
kolev - напреднал
Можеш ли да постнеш една снимка отпред на балкона? Искам да видя как изглежда и дали си успял да скриеш всички железа, че и на мен ми предстои подобно изпълнение.
  • 1
  • 2

Тема "Панелен балкон- няколко въпроса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: