• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
8180 - майстор
25-ти,
Не го каза категорично, но явно ще "усвояваш" балкона, вероятно за кухня. При това положение дебелината на ТИ (не разбрах вътре/вън) може да дойде недостатъчна. Не пишеш нищо по този въпрос за горе/долу? - да няма после "мухлясали" изненанди.
Успех,
Rumen Iankov - специалист
Този винкел там където ти свършва терасата го облечи и него ,защото после ще ти избие мухъл.
25th Hour - специалист
Снимка на стената отпред нямам а и не мога да снимам в тоя сезон че дървото има листа. Така или иначе Платната на предната стена са останали и зад тях съм зидал 5 см Итонг. получава се обща ширина на стената 8 см.

Пуснах отвес както ме посъветва колега в тая тема а вече съм поръчал и дограмата, която ще дойде на място. Дори да е малко навътре ще сложа фибран и пак ще измажа. Така ще си стане ок според мен.

Относно железата. Тези отпред изобщо не се виждат по принцип а тези които останаха от стъклата са вътре в газобетона и отгоре всичко е измазано.

Всички железа, включително и това на парапета съм почистил с флекса с дебела шайба и след това съм грундирал.

Междувпрочем и в другия апартамент грундирах винкелите и съм впечатлен от качествата на този грунд. Има го само черен и сив и само мат. Ако някой много се интересува ще го изровя за марка, но при мен 1 година винкела седи като прахово боядисан черен мат....

На кратко дебелината на предната част на балкона е следната- общо Итонга и платната са 8 см. Изолацията отпред е колко......6 см със шпакловката и 2 см фибран и шпакловка става 16-17 см.

Отстрани съм зидал със 7,5 см и изолация отвън 6 см прави 13,5-14 см. Може и там да сложа фибран 2 см и пак става 16-17 см според това колко дебело / разбирайте криво/ измажа...

ДО колегата който питаше за железата- играчка е, но щом аз го направих значи всеки с 8ми клас може....Просто мериш и режеш..

Междувпрочем използвах някакъв измислен трион от дедово време. Просто забравих да купя "специален"

Нарязах 50 тухли без никакъв проблем.....

Вече купих и Абсорбатор- Фабер- стоящ дават му 510 кубика на час. Доколкото знам за такива помещения се иска да е 500 кубика за да има някакъв ефект. Аз лично бих си сложил и 1000 кубика ама шума е сериозен дори при скъпите модели....

Сега чакам дограмата навсякъде след което ще изкъртя прозореца от балкона навътре и ще правя ъгли и такива простотии.

Разбира се майка ми се хвана за луничките които не са на мода според мен от времето на Бисер Киров обаче няма да я огрее.

Ще Използвам случая да прекарам изцяло наново инсталация на балкона но вътре в стената че сега е от време оно по ръба на дограмата от Коми...


Междувпрочем не знам дали е тук мястото но да споделя:

След грижовно изчитане на всичката цигания по форуми и сайтове за дограма се спрях на 3 фирми. Трипласт, Ролпласт / тва майка ми/ и АлуПласт.

Купувам 3 прозореца 210 х 140 трикрили, 2 холани прозореца с врати и един 4 крилен за балкона. Няма да ви занимвам с подробности там за кое как се отваря. Важното е че заданието беше еднакво за тия фирми..... ааа и 3 комарника.

Цените бяха:

Тисен- 3180 лева
Трокал- 3089 лева
Алупласт- 3425 лева

5 камерна, бяло бяло стъкло и.т.н. Просто никой не успя да ме убеди че "енергоспестяващите" стъкла си струват парите.

накрая се появи един пич. Дограма Veka по това задание за 2800 лева. Обкова обаче е по хубав а не тия Уинк Хаус, Сегения и.т.н. за тва там ще е.....

Дали ще бера гъби и какво ще стане не знам и не го мисля. Това са само едни смотани панелни апартаменти в които изкарваме по 8 часа спане и 3 часа блеене в ТВ...


Снимки нямам по нови защото нищо ново не съм направил, но ще направя пък който желае може да пита или да спори... все пак аз за втори път хващам мистрия....или май беше маламашка....
25th Hour - специалист
Вече сме с дограма. Доволен съм. Стана бързо и поне за мен качествено. Сега е филма с обръщането на ъглите. Ще ги правя сам.

Дограмата изглежда доста прилично, обкова е Мако..
Договорих и външната изолация. За тва балконче цената е 31 лева на кв. метър тотал. Цялата "система" е на BASF ако има някакво значение изобщо...

Изображение
Изображение
Изображение

Събота предстои смяна и на дограмата на моя ремонтиран апартамент. Снимки в темата ми в Ремонти.. :sad:
  • 1
  • 2

Тема "Панелен балкон- няколко въпроса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: