• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
ribnikolaevi - майстор
Когато се зида с Итонг, често горния край на зидарията не стига до горната плоча, за да не се спука зида от евентуални деформации. За да се осъществи някаква връзка все пак, в тази кухина се пръска полиуретанова пяна.
Въпросът ми е: След като стегне пяната, с какво се покрива тя от двете страни, като върху стените ще има гипсова мазилка?
Любо - специалист
Замазва се с теракол, гипс или нещо от сорта,мрежичка е добре да се сложи.както когато се обръщат прозорци при смяна на дограма
ribnikolaevi - майстор
Става въпрос за 3-4 см. Теракол?
chapara - майстор
ribnikolaevi написа:
Става въпрос за 3-4 см. Теракол?
С парченца итонг,примерно :roll:
lenko71 - специалист
Ползвай нещо на гипсова основа - щпакловка, лепило за гипскартон...
Обикновено върху итонг не се прави никаква мазилка, а само шпакловка.
ribnikolaevi - майстор
Това знаеш ли го, или го предполагаш? Защото не се връзва много да оставя фуга на Итонга, пък после да я запълня пак с Итонг? Или може би с парченцата трябва да я намаля до 10 мм? Това ли имаш предвид?
ribnikolaevi - майстор
lenko71 написа:
Ползвай нещо на гипсова основа - щпакловка, лепило за гипскартон...
Обикновено върху итонг не се прави никаква мазилка, а само шпакловка.
Прав си, там ще е шпакловка ... :?
lenko71 - специалист
Ами ползвай от нея.
ribnikolaevi - майстор
Ако някой е виждал как го правят, нека да каже.
П.п.:С гипсова шпакловка не смятам да запълвам фугата горен край стена-долен ръб плоча. Иначе веселите отговори, като приключа темата си, ги давам на раздел Отмора и шеги :lol: .
MamaMy - майстор
При мен го иззидаха почти догоре и запълниха с теракол. След това отгоре шпакловаха с мрежа и гипс. Ако това те устройва :? . Мисля, че ако се напъна може да намеря и снимки.
  • 1
  • 2

Тема "Горен завършен на стена с Итонг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: