Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
peter_m - специалист
Моля да ме посъветвате как да се справя с конструкцията, която съм намислил, защото досега не съм работил с итонг. Правя чешма на двора и искам да направя свод над нея с итонг (така би трябвало да стане най-лесно). Взел съм 10 см. блокчета. Чешмата е залепена за стена (т.е. блокчетата ще стъпват на сновата само в двата края отдолу и ще са залепени за стената (плочките). Първия въпрос е как да свържа отделните блокчета заедно така че да няма висящи посредата и да паднат. Мислях си да пробия дупки и да вкарам железа. Също така може би ще е добре да вкарам железа и към стената (но пък не ми се дупчат вече сложените плочки) :? И втория въпрос е как да отрежа блокчетата по овал. Ще ги наредя на земята и ще ги очертая там където трябва да режа, но има ли по-лесен и бърз начин да отрежа овала или трябва да режа на грубо и после да стържа докато стане :?
Благодаря предварително за идеите. Довечера ще щракна реални снимки за да е по - ясно.

Прикачен файл

untitled1.JPG
untitled1.JPG (43.78 KиБ) Видяна 5845 пъти

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (10.45 KиБ) Видяна 5845 пъти
Последна промяна от peter_m на нед май 16, 2010 8:05 pm, променено общо 1 път.
velsi - Почетен майстор
А нещо такова?

Прикачен файл

A4arch.jpg
A4arch.jpg (43.08 KиБ) Видяна 5815 пъти
ArturDent - Почти Безобиден
Итонга има едно голямо предимство - може да се реже с дърводелски трион.
Гради един правоъгълник, ама лепи здраво, след това нарисувай извивките, върху него и режи както ти харесва. Десятката не е толова трудна за рязане.

Ако пък ти се занимава направи преди това един шаблон от картон ....
sasooooooooo - "специалист"
После шпакловай с армираща мрежа.
peter_m - специалист
Ето това е положението в момента. За после е ясно, въпроса е да го иззидам.

Прикачен файл

P160510_15.50.jpg
P160510_15.50.jpg (50.19 KиБ) Видяна 5750 пъти
jekasus - майстор
Зидай по твоя начин ,армировка е излишна ,няма какво да носи арката. За извивките по-лесно с шаблон.
sasooooooooo - "специалист"
Може да спука отнякъде. 4-5лв. спестени, а после да си чука главата. На мен ми спука на няколко места и ако имаше кой да ме посъветва щях да сложа мрежа. Така или иначе ще шпаклова.
jekasus - майстор
sasooooooooo написа:
Може да спука отнякъде. 4-5лв. спестени, а после да си чука главата. На мен ми спука на няколко места и ако имаше кой да ме посъветва щях да сложа мрежа. Така или иначе ще шпаклова.
А грунд? И Имах предвид за метална армировка.

Тема "Съвет за "конструкция" от итонг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: