• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
torbalan - Дървен философ
плочката - ще ги залепиш, и от веднъж трудно ще се отлепят - прав си...

но с времето - една микропукнатина като се появи и максимум месец след това дограмата ще излети с цялата нова зидария... а времето работи постоянно - няма почивен ден :)

аз бих предложил да се набият железа в старата и новата зидария примерно през половин метър, като в дупките се сипе циментово мляко забъркано с С200...
но според мен по-добре е да се назъби старата зидария...
PLOCHKATABG - специалист
torbalan написа:
плочката - ще ги залепиш, и от веднъж трудно ще се отлепят - прав си...

но с времето - една микропукнатина като се появи и максимум месец след това дограмата ще излети с цялата нова зидария... а времето работи постоянно - няма почивен ден :)

аз бих предложил да се набият железа в старата и новата зидария примерно през половин метър, като в дупките се сипе циментово мляко забъркано с С200...
но според мен по-добре е да се назъби старата зидария...
Нямам думи, и ти ли си виждал "излетял" прозорец? Аз досега таквоз нещо не съм и сънувал.
Железа през 50см , е колко железа ще сложиш на прозорец 150см. :? :?
Кви "микро пукнатини" ??? На тухла петичка, човек да се замисли, ама на 20-ка, направо съм изумен, без да се лепят, само на разпъването на пяната на прозореца, няма да можеш да ги махнеш, камо ли лепени, даже даде и Месец, не е ли малко множко за разпадане на зида???
Самия "филм"с циментово мляко е пълна тъпотия, чист цимент си е много без мислено, той веднага, ама казвам веднага, ще се напука и каква спойка прави ?
Може и кофраж да сложи и да отлее стената с армировка мрежа, поне 6мм, да не изхвърчи, поне през 10см. къдраво желязо 16мм. за по сигурно.
  • 1
  • 2

Тема "Зидане с газобетон до друг газобетон." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: