Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
viki - напреднал
Здравейте, сигурно ще ви се стори, че темата е за подфорум къщи, но аз мисля, че е по подходяща за тук. Скоро се срещнах с една не толкова близка позната, която ми каза, че ще строят къща с газобетонни блокчета 20 см, от двете страни на стената по 5 см изолация, накрая от външната страна с мазилка, покрив-ондулин.Та въпросната позната ми каза, че това било най евтиното същевременно качествено строителство за къща на един етаж от 100 кв.Понеже както споменах по горе не ми е толквоа близка ми беше супер неудобно да я питам за точна цена, но тя спомена, че цялата им къща с покрив ще струва около 20000лв. затова с ваша помощ бих искала да сметна колко би излезнала таква къща, понеже все още обмисляме с моето семейство варианти за строителство. Ще бъда много благодарна на включилите се , мисля, че темата ще бъде от полза за всеки. :) Благодаря! [-o<
PLOCHKATABG - специалист
Много груби сметки,направени за 3 мин.


4000-тухли
3000-изолация
3000 дограма
4000-6000 покрив
1000 желязо
1500 бетон
2000 скица проект,актове разни
без грам майстор
липсват много други детайли, това е само много грубо строителство, с леки изключения
viki - напреднал
Ама то ще се окаже истина тогава, доколкото знам сами ще си я строят без майстори, само с приятели :-k Интересно,много интересно наистина. благодаря ви доста ми помогнахте :prayer:

като гледам на линка по горе който е даден, основите бутобетон ли се водят ?
viki - напреднал
а да попитам пак, с какво може да се покрие тавана, те. да не е плоча, с с греди ли се реди, при положение, че попокривното няма да се ползва :?
PLOCHKATABG - специалист
viki написа:
а да попитам пак, с какво може да се покрие тавана, те. да не е плоча, с с греди ли се реди, при положение, че попокривното няма да се ползва :?
Греди, дъски или плоскости, отдолу с картон.

Тема "Къща строена от Итонг- цени, мнения.." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: