Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
boltik - специалист
Аз преди години отливажме тавански плочи.На едното място слагахме стериопорени топчета а на другото тези леките топчета,които приличат на згурия.Парашутистите скачат на тях.Зидал съм и с блокчета от същите материали,много са крехки.Най-долния ред е винаги начупен.Има един сив итонг при нас,на него ли казвате пенобртон?
saimenn - помощник
Илиян Илиев™ написа:
Можеш ли да дадеш каква е цената на 1 кубик бетон направи си сам и 1 кубик пенобетон направи си сам?

Имам предвид само цената на материалите.
за кубик 350-400кг цимент толкова пясък, пяна 1,5-3,5 кг и вода
Тани - модератор
saimenn написа:
Илиян Илиев™ написа:
Можеш ли да дадеш каква е цената на 1 кубик бетон направи си сам и 1 кубик пенобетон направи си сам?

Имам предвид само цената на материалите.
за кубик 350-400кг цимент толкова пясък, пяна 1,5-3,5 кг и вода
Махаме пясъка от рецептата, а стиропорените гранули се мерят в кубици!

http://www.maxim.bg/maxterm/maxterm.htm

viewtopic.php?t=32761
viewtopic.php?t=26034
stivemaster - майстор
Ето рецепти:

Прикачен файл

1.JPG
1.JPG (75.45 KиБ) Видяна 13314 пъти
янко - специалист
Да изтупам праха от темата .Освен с щамекс нещо друго става ли?Във варна не успях да намеря.Намерих някакъв пенообразувател но се оказа че го има само в Русия.Имам да правя около70 квадрата замазка и исках да е пенобетон,но ударих на камък с пяната и май пак ще е с макстерм.Пенобетона за външна употреба става ли?
gechev - специалист
Обади се на stivmaster той ще ти помогне с информация и не само. Макстерма не е ли много скъп?
янко - специалист
Скъпичък е ,но нямам място да взема по един камион пясък и чакъл и ако ги купувам на дребно излизат колкото макстерма.Затова искам пенобетон,ще излезе най ефтино
gechev - специалист
Янко, далеко си ми иначе бих ти помогнал с готов полистиролбетон.
янко - специалист
Днес се снабдих с малко щамекс ,нещо F беше,бил по концентриран и ще го пробвам
янко - специалист
Здравейте,от два дена правя опити с пеногенератор,но нещо не ми харесва резултата.Пяната не ми се вижда достатъчно плътна,и дебита ми е много малък 20литра за около 7 -10 минути при налягане 4-5 бара.В момента използвам стар пожарогасител и пропанов резач и прекарвам пяната през тръба ф22 с 4 цедки от чешма.Някой може ли да даде чертеж на пеногенератор с размери на жигльорите през които се впръскват въздуха и сместа?Или поне размерите,намерих няколко схеми но без размери.Тея дни ще пробвам и само с цимент и с цимент и пясък.Концентрацията я правя 1 литър към 40 литра вода,някъде дават концентрата в литри някъде в килограми.Кое от двете е по правилно?

Тема "Пенобетон - направи си сам ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: