Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
gechev - специалист
http://www.allbeton.ru/forum/Чети от тук и се просвещавай, ако четеш по руски и ще ти станат ясни нещата по всички бетони, а можеш и да попиташ.
янко - специалист
Благодаря,ще имам занимавка
stivemaster - майстор
Аз самия си го направих ето така с домакински телчета НЕРЪЖДАВЕЙКА.Разтвора правя в една лонда за Кола 20л. и надувам с компресор.Обърни внимание на третата снимка самия пенообразовател е тръба около 1000мм 1.5" като и от девете страни има редукции 1.2"Тази 1/2 през която подаваш с дупчица 2мм в средата на плътната тапичка която поставиш предварително.
янко - специалист
Само разтвор под налягане ли пускаш,без допълнителен въздух?Утре отивам да търся домакински телчета и да взема малко тръба че имам само поцинкована
stivemaster - майстор
Разделил съм въздуха на две, единия надува в кена с 5 бара другия в тройник 1/2 с кранове за него и разтвора в началото на пенообразувателя.Мисля че е още по добре да се включи втория въздух в началото на пенообразувателя - тръба 1 1/2.
Изтински пенообразуващ препарат във Варна, само от този руснак, макар че той си е в Шумен.
gechev - специалист
Руснаците са "майстори" в заблудата. Стив, тази установка никога не е работила щото ако беше щях да знам и да се съобразявам с конкуренция. Виж боята е като за Пловдивския панаир. Няма по нея капка цимент от някъква работа. Бях в Русия и никъде от четири места не ми показаха работеща фабрика. Затова работете и се справяйте сами с много опити и констатации и мислете. Все пак руснаците ме излъгаха вместо за 100 кубика тухли резачна машина ми набутаха такава за 60 кубика. Ама приказката за мъжкото ду...е си е вярна. Със здраве и внимателно.
янко - специалист
За разделения въздух го разбрах.Първо го направих само с разтвор с дупка 2 мм и не стана нищо,после спретнах тетка с подръчни средства ,като отвора за разтвора го направих около 0,4 мм а за въздуха 1,3 без кранове за регулиране.Получи се пяна като на снимката.Вчера получих от 1,5 л разтвор 20л пяна ,а днес 40.Пяната стои без промяна близо час,но с цимент не знам как ще е.В руските форуми четох че използват водно стъкло за по бързо стягане на бетона но не разбрах колко.Гледам че използват хоризонтални бъркачки а моята си е обикновена бетонобъркачка 160л.
За замазка мога ли да използвам пенобетон само с цимент?На първия етаж я правих с макстерм и цимент и трета година няма проблеми.От руския форум това за водното стъкло не го разбрах,трябва ли да се слага ускорител за стягането на бетона и в какви количества?
gechev - специалист
Загрявай водата до към 40 градуса. Само с цимент сигурно няма да стане. С гравитачна бетонобъркачка също. Леките бетони силно се влияят от оборотите и начина на разбъркване.
янко - специалист
Ще пробвам,макстерма си го въртеше без проблем.А по принцип какви трябва да са оборотите?Гледах някъде един клип как бъркат пенобетон с обикновена бъркачка,затова и се замислих за пенобетон.Мога да направя и хоризонтална,но за 4-5 кубика не си струва.Ако не стане, пак макстерм
stivemaster - майстор
Първо само с цимент, за замазка няма да стане.Второ с гравитачна бъркалка, като от клипа можеш да постигнеш не особено високо качество и тегло около 500-600кг/м3 или около 400кг цимент и 150кг пясък 200л направна вода според пенообразувателя водата за него.
Ако водата ти е твърда, пяната ти ще е по малко, идеалната според препарата е 40л от 1л разтвор, който обикновено е 1/40 ,ако намериш (а няма да намериш) италиански протеинов, може да постигнеш и кратност на пяната 80 !!!Температурата за направната вода, наистина 40С е идеална.

Гечев ,този в Шумен е проверен бе.Макар и досадник и високомерен руснак, човека е един от най светнатите в областта на пенобетона в България и с тази инсталация ходи на място и лее блокове и монолитно къщи на руснаци тук.

Тема "Пенобетон - направи си сам ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: