Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
stivemaster - майстор
Много течен казваш ,колко течен сравни с това и кажи.Иначе сигурно не хидратираш добре цимента и от там водата ти идва много,намали водата с количеството предназначено за пяна,тоест направна и за пяна общо да е даденото количество.Повърхностния слой е по мек заради разслоението и допълнителното разпенване заради липсата на повърностен натиск , не направиш ли саморазливна запечатка или да го изпердашиш с хеликоптер става на дупки от ходене върху него.
янко - специалист
Моя стана малко по гъст,седи един такъв "мазен".Направната вода и за пяната я дават общо като се вади водата за пяната
Д600- по 275 пясък и цимент,224л вода от която вадя 48л за пяната и 1,2л пенообразовател.Пясъка и цимента го слагах в килограми,да не би да трябва да е в литри?Какво е хеликоптер?Аз смятам да грундирам отгоре с дълбокопроникващ грунд и да шпакловам с терекол ,и макстерма го правих така.За хидратацията някаква тънкост има ли?Аз сипвам първо водата после пясъка и накрая цимента
stivemaster - майстор
Такъв трябва да е .Цимента, който аз ползвам 42.5R - турски или на Холсим .За хидратацията - моята машина е кавитационна, което помага допълнително за хидратацията ,истинския пенообразувател също помага. Оригиналния инструмент за повишаване на хидратацията е поризатора.Реда на разбъркване е след водата първо се сипва цимента ,след интензивно разбъркване 1.5- 2 минути се добавя пясъка и накрая пяната .Хеликоптер е това ,не ти трябва грунд и със правилната посипка ще минеш по тънко от теракола.
Последна промяна от stivemaster на ср авг 21, 2013 12:09 am, променено общо 1 път.
янко - специалист
Първо БЛАГОДАРЯ че се занимаваш с мене.Моята си е обикновенна 160 литрова бетонобъркачка.Мислех да си правя като поризатора само че хоризонтална(с издухване на сместа)но нямам време ,а и за 60м2 май не си струва и ще трябват доста експерименти а нямам време, до 4-5 дена трябва да започна.Пак не разбрах мерките за пясък и цимент в килограми ли са или литри?Иначе е голям кеф като видя че се получава ,жалко че нямам време!Сипвам пясъка преди цимента(използвам от зеления)защото по добре го разбива,кварцовия хич не поема вода и не вярвам да пречи на хидратацията.
За хеликоптера не знам линк ли трябва да е но не става нищо.2-3 торби терекол не ме притесняват а това че докато го газя повърхностния слой ще се наруши.Аз иза макстерма се притеснявах ,но няма проблеми
stivemaster - майстор
Да бе не ми се е получил линка ама го оправих виж го. Точно зеления цимент на Девня е 42.5R и него трябва да използваш.На клипа обърни внимание на налъмите с голяма площ като снегоходки. В твоя случай пича ще ползва освен вода и смес от цимент и кварцов пясък за изпердашване на повърхността.
янко - специалист
Тоя хеликоптер като го гледам си е поне 2,2кв,явно ще работим само със снегоходките
янко - специалист
Здравейте,след временно прекъсване отново започнах с пенобетона.Забърках едно бъркало 350кг цимент 120 л вода ,за пяната не съм сигурен защото ми изби една скоба и изтече около 3литра вода с пенообразувател ,бетона изсъхна за 12часа и стана много гладък и здрав но се понапука.Вчера забърках едно 310кг ц 120л в 80л вода за пяна и 2л пенообразовател,бъркам го в 120л бидон с ел бъркачка,сложих 31кг ц 12л вода но не успях да налея всичката пяна,което ме навежда на мисълта че тази рецепта не е добра.До сега най лоши резултати получих с пясък по 270кг цимент и пясък.До сега наи добре се получи 350кг ц 120л вода и 80л вода за пяна с 2л пенообразовател,стегна за около 4-5 дена и стана здраво без пукнатини.
Днес мисля да забъркам 310кг цимент 220кг пясък 120л вода и 57л вода за пяна с 1,4л пенообразовател.Дали ще се получи?
Рецепти колкото искаш но не мога да проверя всички
stivemaster - майстор
Така, за пясъка вече ти писах че якостта я увеличава, така че това не бива да те учудва.От друга страна оставам с впечатление че продължаваш да ползваш Щамекс, така че трябва да имаш предвид, че той се справя откровено зле в тази роля.Говоря за най вероятно взетия от теб ЩАМЕКС Ф-15 защото с дозите които си дал ще постигнеш най вероятно обем около 800-850л. , тоест обемно тегло около или над 700кг/м3 ,а идеалната смес има тегло 580-620 кг/м3.За съжаление няма какъв друг да си купиш от Варна,в Шумен има едун руснак, който може да ти продаде руски ПБ2000, малко по хубав от Щамекса.
Относно притеснението ти за напукването ,нещо много важно което трябва да имаш предвид, е че трябва да осигуриш продължителна хидратация на цимента ,а именно да полееш обилно основата преди нанасянето (без да остава локва обаче) не е хубаво да има и сериозни пукнатини ,дори и повърхностни защото това е признак на съсъхване.После ако няма дограми или съществува вероятност от течение ,ниска или много висока температура пенобетона трябва да се завие с найлон.
янко - специалист
Основата предварително я грундирам с дълбокопроникващ грунд и преди изливането грундирам с вода и цимент.Използвам щамекс,получава се доста стабилна гъста пяна с много ситни мехурчета.Опита с пясък беше просто трагичен,бетона се пробиваше с пръст без никакво усилие,сигурно пяната е дошла много. Може би защото използвам щамекс а рецептите са за килограм а при щамекса 1л е 1,01кг и го дозирам в литри.До сега забелязах че цимента трябва да е 310-350кг и около 60л вода за пяна и 1,6л щамекс но не знам колко пясък да сложа,мисля си за 210кг
VLADO66 - майстор
Тука има няколко рецепти,не знам дали си ги гледал http://www.beton57.ru/2012-10-24-15-08-16/penotech.html

Тема "Пенобетон - направи си сам ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: