• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
lexche - напреднал
Здравейте, есента правих подова замазка на открита тераса 16м дължина 1м ширина. Сега гледам, че се е разлепила и отдолу прониква вода. Основата е бетонена плоча, грундирах с разреден цимент - консистенция като боза, замазка с дебелина до 3 см (понеже се правише наклон), съотношение 2:1 пясък с цимент. Явно е от мокренето, мокрих само 1ден. Тази я премахнах. Но как да направя кадърна замазка на пролет ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мокри се против пресъхване на повърхността и напукване. Зависи каква есен е било...
На 16 метра правят ли се компенсаторни фуги?
Лесно ли я премахна? Цялата ли бе отлепена?
EDI - майстор
3 см май си е бая малко.
lexche - напреднал
n_a написа:
Мокри се против пресъхване на повърхността и напукване. Зависи каква есен е било...
На 16 метра правят ли се компенсаторни фуги?
Лесно ли я премахна? Цялата ли бе отлепена?
На всеки 1м. Има разширителна фуга и отзад към стената по 12см ширина . Лесно се махаше със секача, отдолу подхващах. На големи парчета се отлепяше. Останаха ми 2м. - началните, на пръв поглед мисля че са добре захванати, не съм сигурен.
lexche - напреднал
ср яну 23, 2019 9:19 pmn_a написа:
Мокри се против пресъхване на повърхността и напукване. Зависи каква есен е било...
На 16 метра правят ли се компенсаторни фуги?
Лесно ли я премахна? Цялата ли бе отлепена?
Да, напукала се е и е влизало дъжд, сняг и от ниските темперарури и се е вледенявало. На втората бях успял да нанеса слой теракол отгоре и после залепих плочки. Тя мисля,че е добре.
lexche - напреднал
ср яну 23, 2019 9:32 pmEDI написа:
3 см май си е бая малко.
Толко беше достатъчно да оправя наклона, понеже беше обратен, иначе плочата е здраве, без забележки. Колко см би трябвало да е минимално?
lexche - напреднал
А като замазка по същия начин ли да я направя, но с 5см и с 3 дена мокрене, ще се получи ли този път ? Или да ползвам мисля видях готови замазки?
шоп - майстор
Явно нямаш контакт между плоча и замазка. Може да е имало прах, мърсотия или мазно.

Аз бих направил 5 см армирана замазка. Плочата бих я измил качествено с водоструйка и с циментово мляко и метла бих направил основа.

Страх лозе пази, но не е лошо и металната армиворка с по 2-3-5 анкера на м2 да я дюбелираш за плочата.

Явно при теб проблема е, че замазката е тънка.

Това замазка до 3 см дебела?
А най тънко колко е? 1 см?
chapara - майстор
Проблема му е леда, един наелон да и беше хвърлил, или по точно казано двукомпонентна хидроизолация, примерно Мапеластик на ф-ма Мапей. Наблюдавам една тераса вече 8ма година направена така на един приятел и отгоре изкуствена трева, от долу е жилищна площ и няма проблеми.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем със скоро положена подова замазка на открита тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: