• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
Здравейте - надявам се да дадете акъл за тази панелна тераса :):
- може ли ей тва чудо цокълчето да го махна и Yotong-a да стъпи на плочата? .
-искам да отрежа ламарината, която е заварена над паната до отбелязаното с синьо
Страничните пана няма да се пипат.
Искам да се изгради терасата с газобетон, като конструкцията се държи на паната и железата зад тях. Чудя се какава дебелина трябва да е , за да носи дограмата после?
Някой може ли да каже актуална цена само за труд за зидане с Yotong?
Мерси на отзовалите се :).

Прикачен файл

Snimka 1.jpg
Snimka 1.jpg (94.32 KиБ) Видяна 12693 пъти
pavkatay - майстор
Ако още има възможност за промяна на проекта бих те посъветвал да махнеш цялата тази конструкция и да си направиш :
-вариант 1: дограма отгоре до долу - вместо зидария ще има фикс с термопанел;
-вариант 2 : зидария с газобетон на 1 м височина и нагоре дограма( цената няма много да се различава от вариант 1, но ще имаш няколко операции повече и ако терасата няма да е жилищна площ и най вече ,ако дограмата е алуминиева ще имаш конденз,който ще се стича по зидария и боядисана с латекс шпакловка, вместо по термопанела)
Проекта е в началото - терасата няма да се усвоява, пред спалнята е. Изложението е север за това искам да е с алуминиева дограма с плъзгане и лятото да се отваря и ползва да пием кафенце, ползва се и за простиране, зимата затварям и няма да фука сняг вътре. Френските прозорци ги харесвам, но не и в този случай, пък и на тях не мога да монтирам климатик.
Йорданов2 - специалист
Дебелината на стената под дограмата е добре да е поне около 10 см.
Това се постига с 7,5 см дебел Итонг като преди това се монтира топлоизолация. Или с 10 см дебели тухлички.
Шината на пода (ей тва чудо цокълчето) може да не се маха, тухлите пак ще си лежат на пода.
Цена ще ти обадя веднага, щом уточниш града, в който се намираш :wink:
pavkatay - майстор
Не говоря за изцяло остъклена тераса , а на височина 1м да има дограма ,но не със стъкло , а с бял непрозрачен термопанел. Получава се олекотена и опростена конструкция на,която може да се предвиди и монтаж на климатик.
Сега правя точно такава тераса, но е по-дълга-10м и клиента се убеди, че при положение,че елемента конденз няма как да се избегне е по-добре всичко да е с материали,които са устойчиви на влага.На същото мнение беше и човека,който евентуално трябваше да иззида тези 20 м2 газобетон ако бяхме минали на твоя вариант.
Йорданов2 - специалист
Може да има разлика във финансиите? Който има тераса 10 м дълга може и да одтели някой лев за термопанел, за да избегне елемента конденз. (А ако елементът конденз реши да нападне стъклопакетите, кво праим?) Виждал съм термопанел - от вътрешната страна стоманена ламарина, от външната - алуминиева. Всичко прахово боядисано. За промишлено строителство си е трепач, само дето не му знам цената.
Затова залагам на тухлите - цена на материалите за квадратен метър е около 30 лв.
елемента конденз не може да си решава къде да нападне...майстора решава как да го избегне завинаги !!!
pavkatay - майстор
Чешете си езиците.
Конденз на това изпълнение с алуминиево плъзгане НЕ МОЖЕ ДА НЯМА. За нападането на конденза -ще нападне всичко .Едно остъкление от алуминиево плъзгане се различава от винкелното остъкление САМО по външния вид.
Разликата е ,че получилият се конденз ако се стича по термопанел( ПВЦ фолио- фибран -ПВЦ фолио и алуминиева каса ) ще нанесе по-малко поражения с времето ,отколкото на зидарията. Четете внимателно.
Цената от 30 лв за м2 за материал с нищо не удовлетворява питането за цената за работа. Най-вероятно още толкова. Плюс шпакловка, боядисване ,последваща употреба на препарати' Антимухъл' и то два пъти,защото първия път се ползва препарат от 3 лв, а после 'Саво' от 8 лв и т. н.
пп Не отричам зидарията с газобетон. Дори я практикувам. Това ми мнение е за конкретния случай. :)
Идеята с термопанела не ми се вижда добър вариант - пък и не доумявам как ще монтирам климатик на него, ако е възможно все пак не искам цялата конструкция да се тресе при работа на климатика. Такава бела с тресене на климатик заради немонолитна основа за монтаж веднъж си докарах - мъкаааа.
Газобетонно зидане имам едно в кухнята - заварено положение, усвоена тераса с PVC дограма - проблем с конденз нямам, знам че не е същото, което искам за втория балкон. Не виждам обаче проблем с конденза като се проветрява редовно, плъзгащите прозорци не са херметични и също има поток на въздуха.
За изолоацията много се чудех, но ще направим външна, понеже по фасадата терасата е крива/панел все пак/ и за да се изравни трябва да се запълни с нещо и накрая една мазилка и така.
От Русе съм - дадоха ми цена зидане: м-ли + труд с 5 см блокчета 55лв./м2, мааалко ми е висока цената - правя проста сметка за цена на материала и за това се интересувам колко е ставката за труд.
pavkatay - майстор
За вибрациите си прав.
Газобетон 5 см е малко-поне 7,5.
Цената за труд на такава проста операция не би трябвало да надвишава цената за материал. Ако колегата е прав за 30 лв за материали,то 55 лв е прилична цена.
А сравнението ти на терасата с пвц и това плъзгане от алуминий е неудачно :) .
  • 1
  • 2

Тема "Какво да я правя ей тая тераса?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: