• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
янко - специалист
Аз го правих на 2 чувала макстерм 300кг цимент, 120+66 =188
vpdyankov - помощник
Каква е цената на Макстерма?
янко - специалист
Преди беше 60лв. за чувал(500л),сега не знам
ve4er - напреднал
Здравейте, предстои ми замазка на спалня 15м.кв. отдолу е мазе с гредоред, дебелина на замазката средно 8см. Като сметнем класическа замазка цимент пясък 1/3 се получава към 2,7 тона бетонна смес, затова искаме да я направим с гранули макстерм. Каква е рецептата с гранулите но с добавка пясък за да се получи поне 500кг/куб.м. плътност? Мисля ще е достатъчна, като отгоре ще има ламинат. Напрвих една проба 1/1/3 - цимент/пясък/гранули с 1л. канчок излезна 3кг. плочка 36х27х4 см доста здрава, по мои сметки излиза към 850кг/куб.м. - не зная правилно ли ги изчислявам нещата, затова ако има някаква изпробвана рецепта...
Последна промяна от ve4er на ср сеп 09, 2020 4:54 pm, променено общо 3 пъти.
янко - специалист
Аз го правих без пясък,нямам представа каква плътност е,при мен е върху бетон. Питай в магазина
ve4er - напреднал
Не могат да кажат нищо в магазина, на сайта на производителя има рецепти до 300кг/куб.м. но само с гранули. Писах им нищо не отговориха. Реших по емперични сметки да направя една проба 1/0,5/3,5 - цимент/пясък/гранули, би трябвало да излезе някъде 640кг/куб.м.
янко - специалист
Излей по една плочка със и без пясък и ги сравни,не вярвам пясъка да даде по-голяма здравина
ve4er - напреднал
Намерих една стара тема във този форум. Тук участник фло публикува следната рецепта:
Stirobeton
Плътност Вода (л) Цемент (кг) Пясък (л) ПВГ (м3) Добавка (%)

500.............. 140..........340 ..........90.......0.90/топчета/ 6

Точната сметка е малко повече от 500. От водата след изпаряване остават свързани с цимента 85кг.,което е 25 % от масата на цимента,от добавката,която обикновенно е 10 % -та емулсия остават 2 кг.след изпаряване ,прибавяме масата на цимента 340 кг и масата на пясъка 90 кг . и масата на топчетата приблизително 13 кг и се получават 530 кг. маса на 1000 л обем ,в който има 900 л. полистиролни топчета.D-530 се получава ,което се закръгля на 500!Характерното за тази рецепта е,че освен висока плътност има и отлична топлоизолационна способност поради наличието на 90 обемни процента въздух в затворена клетъчна структура.

Само не разбрах неволна грешка ли е горе е даден пясъка в литри а долу в обяснението е килограми? В килограми излиза сметката 530кг/куб.м.
  • 1
  • 2

Тема "Питане за замазка с макстерм" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: