Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
forski - специалист
Здравейте колеги,преди няколко месеца ми монтираха горивна камера в къщата и около нея изградиха с тухли итонг.
Като точно над камерата и на страниците сложиха два реда 10-ки а нагоре с някакви по-малки (тънки).
Сега искам да си монтирам дървена греда по цялата дължина над вратата и на страниците на т.н. камина но притеснението ми идва от там че итонга е много рехав и не знам с какъв дюбел или с какво да захвана гредата за да не падне???
Мислех да опитам с дюбел + монтажно лепило но пак не ми се струва надеждно,моля дайте някакъв съвет за закрепване на тежки детайли към итонг,има ли някакви специални дюбели или нещо подобно?
EDI - майстор
Химически анкер е едно от решенията, но зависи и от гредата.С какво сечение и дължина е гредата.Ако е по-леса може и с няколко дълги дюбела, да речем 10Х200.Дай някаква снимка, ако имаш.
forski - специалист
Камината е почти същата като тази : Изображение
Пак е ъглова но челото и страничните стени не са под ъгъл а са право нагоре,и трите стени са гладки без никакъв релеф по-тях.Плота и гредата горе ще са от дъбов масив,гредата ми се иска да е 10х10см.ще бъде разделена на три части,една челна и две страници.Предполагам че челната ще тежи доста и там ми е най голямото притеснение :?

Линка към продуктите на fischer ми е много полезен,благодаря :)
Илиян Илиев™ - майстор
Вие го обърнахте на селски хоремаг тука. :drinkers:

Хората кухненски шкафове кичат по итонга, тоя нашия ще му се избуши гредичката. :lol:

Та даже се чуди и как да я прикрепи човека. :lol:
EDI - майстор
Аз си представях нещо по-голямо и тежко.При тези размери и с обикновени дюбели ще стане.Вземаш от магазина по два за всяка гредичка 10Х180 или 10Х200 и слагаш без проблем.Няма къде да идат.Дори и със СПАКС винтовете, за директен монтаж в стените, ще стане.

Тема "Захващане на дървена греда в итонг-помощ !!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: