• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
nakatasan - специалист
Здравейте, ако ми позволите в тази тема да задам въпроса си, за де не отварям нова.

Имам тераса, на която парапета е полу отворен. Изграден е самия парапет с някакви бетонно-музаечни блокчета (плоскости) захванати здраво с винкели към бетона. Апартамента е панелен.
Иска ми се този отвор да го загворя и да стане цял парапет.
Какви материали да използвам за запушването на парапета и доизграждането му с нещо леко, за да стане широк около 10-12 см?
Ето и малко снимки на самата тераса:
Изображение Изображение

Доволно напукано от вътрешната стара (към стаята)
Изображение
Отвън така изглежда
Изображение

Поздрави, благодаря за разясненията.
Последна промяна от nakatasan на пон сеп 01, 2014 7:01 pm, променено общо 2 пъти.
iva6ki - специалист
Една снимка е колкото 1000 думи . :?:
nakatasan - специалист
Здраевйте, можете ли да препоръчате майстор, който да измаже външно тази тераса от снимките в по-горния пост? Има още една със същите размери. Апартамента се намира във Варна.
mici - специалист
Да използувам и аз темата да питам: и аз мисля да зидам с итонг на терасата, но се опасявам сега, през зимата да правя това, предвид ниските нощни температури и възможността да замръзне лепилото. Питам знаещите: може ли към лепилото да се добави някаква добавка против замръзване, каквито се използуват за бетоните? Логиката е, че лепилата са на циментова основа и би трябвало да може, но все пак питам, вероятно има особености. Благодаря
nikolovvd - майстор
Може да изчакаш по-топло време (с положителни температури), но трябва да изчакваш по един ден на всеки 3 реда блокчета (предполагам ще ги зидаш изправени), защото бавно ще стяга лепилото и ще стане крива зидарията.
Ако имам възможност ще попитам мой познат, производител на строителни лепила.
VLADO66 - майстор
Има добавки като тази. http://terazid.com/bg/content/%D0%A1%D0 ... _1054.html но нямам практически наблюдения върху влиянието и върху лепилните качества на циментовото лепило.Друг вариант е да се използва пяна за топлоизолации след като бъдат обработени контактните повърхности с дълбокопроникващ грунд за обезпрашаване.
stivemaster - майстор
Извинявам се че ви развалям сказката но спрете с талибанските изпълнения и помислете за колективно решение в тази посока ,защото забавите ли се други ще ви преварят .Всички други приказки са пълнеж във форума и радикален ислям.
nakatasan - специалист
stivemaster написа:
Извинявам се че ви развалям сказката но спрете с талибанските изпълнения и помислете за колективно решение в тази посока ,защото забавите ли се други ще ви преварят .Всички други приказки са пълнеж във форума и радикален ислям.
Линка съм го чел. Ама дали всички ще ги огрее да се вредят по тази програма?
Мен лично ми е голямо Х с това прословуто саниране. Бихте ли разяснили какво точно се прави и дали така ще бъде направено, за да се възстанови металоконструкцията на панелното жилище?
nikolovvd - майстор
100% безвъзмездно финансиране на санирането на големи панелни сгради ще има в големите градове - София, Пловдив, Варна и други.
Да припомня, че фонда още го няма, а може и да не се създаде и до 2016г., защото пари няма.
jekasus - майстор
По-малките градове да го духат?
А фонда бързо ще го направят и парите ще намерят, гербери отдавна се канят да лапат от санирането.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Зидане на тераса с YTONG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: