• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
branko_d - специалист
stivemaster написа:
Докога ще продължават тия гадни теми не знам, каква файда има обществото ни от тиражирането и подкрепата на самоуправството на хора, които ни най малко не ги интересува дали събарят панел ,парапет или друг елемент от блока си .
ти мислиш, че ше питам ако не ми пука?? Айде да помислим малко а?
Ако исках до сега да съм отрязъл парапета и да съм си платил някой да ми го изида, но аз питам какъв е реда за да оправя нещата или може би добре да го оставя така и дето ми да падне защото небива да се самоуправлявам.
stivemaster - майстор
Не знам какво точно от творбите на тази "мисия" (егати мисията) Моят дом питаш, но ако е това http://www.misiamoiatdom.com/133- , по смешно некомпетентна демонстрация трудно можеш да намериш.Ако не вярваш питай в тема за сухо строителство, какво мислят колегите за изпълнението на тези момчета.
Досещам се какво си мислиш ти, като ти опонирам но помисли само с този Итонг 5см или 7.5см какво зидаш ? Външна стена ли ,носеща дограма и издържаща на натоварванията само помисли ,не знам на кой етаж си но натоварването от вятър на 10м над терена само ти е (за София) 43кг/м2 без пулсации .За по горен етаж с пулсациите .... и трябва да имаш предвид теглото на това което струпваш, защото стената която изграждаш с този газобетон ТРЯБВА ДА ИЗДЪРЖА СЕИЗМИЧНОТО НАТОВАРВАНЕ от собственото си тегло и след това натоварването от вятър (ако питаш мен трябва и двете едновременно). Затова ти казвам че е опасно и затова недопустимо ,в една друга тема дадох пример за по приемлив вариант който също може да бъде атакуван ,от съседи с право ,затова трябва да имаш предвид че единствения начин за безпроблемно реализиране на такава задача е да се предприеме остъкляване на цялата етажна собственост или на едната страна на входа примерно като имат съгласието на 67% и всичко се демонтира и изгради със материали за сухо строителство по система проектирана като външна стена.
Тепърва предстои на всички ни да мислим за задаващото се и неумолимо САНИРАНЕ, защо ви трябва да се набутвате с такива неща сега ?Вместо да говорим и пишем за най разумния начин, при който можем да спечелим от това, колкото може повече собственици ,да обсъждаме неща без каквато и да е стойност и бъдеще ...... не виждам логика.
Последна промяна от stivemaster на пон мар 25, 2013 9:23 am, променено общо 3 пъти.
branko_d - специалист
именно защото не съм наясно питам. Нямам никакво намерение да правя нещо без разрешение, въпреки че на гърба на блока (на последния етаж) изидаха от горе до долу цяла тераса (почти 30м2) и то хора на строителя и то апартамент за неговото семейство.
Нищо, че той ме открехна, че апартаментите които са на фасада им трябва разрешение за подобна интервенция, макар аз да мисля, че на всичко им трябва.
Що се отнася до санирате немога да го чакам, защото живея в ново строителство, но проблема му е, че според мен парапета е опасен за малки деца.
За това искам просто по някакъв начин да поправя това и изиждането ми се стори най добре.

Линка не се отваря.
jekasus - майстор
stivemaster написа:
Тепърва предстои на всички ни да мислим за задаващото се и неумолимо САНИРАНЕ
Като Дон Кихот си срещу зазидани тераси :-D, А за саниране си абсолютно прав - всичко окрадено вече, а тук има много пари, ама много пари. И реално няма нищо общо със оздравяването на сгради и енергоефективност на такива, просто много пари.
VLADO66 - майстор
За да издадат разрешение за ползване на блока ти трябва да са приели и парапетите,а именно че не трябва да има хоризонтални пречки и растоанието между вертикалните трабва да е максимум 12см./правилото една детска главичка/
stivemaster - майстор
Дай снимка колега branko_d и размери на този парапет и ако не отговаря на наредбата и е ново строителство, направо ще ти кажа как да си напишеш жалбата до РДНСК и строителя ще ви ги оправи на всички,отгоре до долу, не само на теб ,ако това ти е проблема ще го оправим.
Линка го оправих.

jekasus наясно съм какво ми струва такава позиция ,но принципа е по важен и мисля докато мога да си отстоявам принципите .Така мога да посрещам всеки въпрос с вдигната глава и да не се червя дали, кога и как съм постъпил различно от нормалното .

Относно САНИРАНЕТО това ще е една от най важните теми на обществото ни в близкото бъдеще помнете ми думата, това е повод за специална тема и има нужда от вкл'чване на колкото е възможно повече хора с цел обсъждане на всички възможни аспекти на проблема.
А по повод наивните подмятания че може да ни се размине, само ще кажа - директивата вече е дадена, един вид лова вече е открит и целта е зададена , дупе да ни е яко - http://www.moreto.net/novini.php?n=205097
Можем единствено да помислим как да спечелим от привидно губещата си позиция, а не да се мъчим да отричаме очевидното дередже на сградите.
jekasus - майстор
На твоя линк ще отговоря с този - http://rus.postimees.ee/1140820/mahinac ... ii-nikakoj Тук эфекта за хората ще е по-зле, и единствено предимство ще бъде ако оправят заварките и фугите на панелки.
stivemaster - майстор
Този линк по какъв повод не разбрах jekasus !
jekasus - майстор
Заради това от твоя линк - Така има шанс да намалеят и сметките за ток и парно, а това ще има силен социален отзвук сред хората", убеден е държавният глава.
stivemaster - майстор
Не знам дали ме разбра колега, аз само предупредих а сега констатирам че "въдиците" или "пушките" са в големите фирми в частност и строителните (работя в такава) и тъй като те ще диктуват играта , казах че държавния глава "откри сезона на лова", по случай изборите и който даде повече ще му изпълнят не само едно желание.
Оптимистичните коментари, са за до 3 млрд.Е съфинансиране на година от Европрограми и още толкова от източници в страната (собственици или продажба на надстроеното),правете сметка за кви пари се точат тези хора и какво са готови да жертват за да ги придобият !
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Зидане на тераса с YTONG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: