• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
rosendochev - специалист
Здравейте
доста почетох из форума за газобетона и реших да пробвам сам да си зидам терасата от вътрешната страна с блокчета YTONG а отгоре да сложа ПВЦ дограма .
Никога не съм правил нещо подобно , та въпросите ми са :
  • 1. има едно прагче на терасата там където ще почва зида трябва ли да го изкъртя или мога да лепя блокчетата направо върху него ?

    2. трябва ли да лепна блокчетата и за бетонните плочи и ако да там където са решетките от арматура как да процедирам ?

    3. ако успея да се справя , зида ще стига почти на нивато на което е сегашната височина на парапета , ще трябва ли да му правя т.н. пояс или както там му казвате вие при условие , че на него няма да лежи дограмата (тя ще е хваната в " П " образният винкел) ?
Благодаря предварително :partyman:

Прикачен файл

re6etka.jpg
re6etka.jpg (60.49 KиБ) Видяна 39398 пъти

Прикачен файл

terasa.jpg
terasa.jpg (53.93 KиБ) Видяна 39398 пъти

Прикачен файл

prag.jpg
prag.jpg (46.31 KиБ) Видяна 39398 пъти
Илиян Илиев™ - майстор
Ако питаш мене, терасите не са за зидане. Ако пък си толкова твърдо решен прави каквото си искаш и те така.

Поне зидай с това и те така. http://www.kompart.it/muri_portanti_tamponature.asp
rosendochev - специалист
Благодаря за съвета тези панелчета изглеждат добре и са шумоизолиращи мисля си което е голям + но ми се струва ,че и цената им ще е добра :-DИзображение .

Също така не видях и от къде могат да се вземат в България за да проверя цените .
koleto84 - специалист
Измери си разликата от долу до горе на парапета.Мисля,че итонг 5см. ще ти свърши работа.Принципно е хубаво да има т.н. циментов пояс,защото ако си слагаш сам дограмата ще се убедиш в това.Лепиш направо върху прагчето(нищо не къртиш) [-X .
Не мога да видя хубаво решетките ама след изидване се запълват с парчета итонг и се подмазват.
rosendochev - специалист
koleto84 благодаря за навременният съвет , че аз от нетърпение да се пробвам нещо да свърша аха да разкрта прагчето .
И да за блокчетата и аз си мислех за 5-ици щото винкела ми е 5-ица . :prayer:
А относно лепенето с лепилото за YTONG-а ли да ги лепа за прагчето или трябва да положа нещо за основа , и трябва ли да го надера с нещо това прагче за да се хване по здраво лепеното ? :-D
Фло - специалист
Итонга не е подходящ за външна стена,защото пие вода като смок,както се казва и като се напие ,както е 5 см все едно че си на улицата по топлоизолационни свойства. Използвай полистиролбетонни зидарски блокчета поне 10 см дебели и както се зидат на всеки два-три реда шпакловаш отвън с бяла циментова шпакловка.Предвиди си козирка и тези дето ще ти монтират дограма да я сложат предварително,преди да почнеш зидарията.На нивото на дограмата е добре да има поясче,както и скрити колонки в ъглите,за целта режеш всичкото желязо по терасата,включително и тоя винкел, дето го харесваш да носи дограмата!
rosendochev - специалист
Фло и аз така прочетох че пиел като смок :-D ама аз мисля тези панелчета дето са на терасата в момента да си останат и да реда YTONG от вътрешната страна и да лепя YTONG-а и за тях след което отвън да бъде някак запечатано и измазано . Та при това условие пак ли смяташ , че е по добре да ползвам полистиролбетонни блокчета ?
Не , че съм твърдо за YTONG , питам с цел да събера повече инфо кое е ной подходящо за моя случай.
Фло - специалист
Ако ще я усвояваш тая тераса да ти влезе в стаята,панелчетата ми изглеждат на нещо кърпено и на голяма играчка да зидаш покрай тях,че и да ги измазваш отвън! Не ти препоръчвам итонг за външна стена ,ако ще и да са само 20 квадратни сантиметра. Виж, намери полистиролбетонни блокчета,купи си едно и го пусни в леген пълен с вода да видиш как плува. Итонга е с отворена клетъчна структура и водата попива като в гъба.
rosendochev - специалист
Не няма да я усваявам поне за сега , но чак сега стоплих какво ще рече външна стена . Мноо съм прос :headbash:
До тук добре почти ме нави за полистиролбетон , а може ли малко линкове с цени например :stock2: .
KIBRIT - специалист
Явно става въпрос за това :
http://psb-bg.com/product.html
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Зидане на тераса с YTONG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: