• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
nikolovvd - майстор
jekasus написа:
По-малките градове да го духат?
Направо! Ако искаш ще ти направя снимки на блоковете около нас. Повече от 4-5 апартамента да светят няма, докато в нашия само 1-2 апартамента са необитаеми, въпреки че имат собственици.
Но той си е изолиран, ново строителство. :-P
jekasus - майстор
nikolovvd написа:
на блоковете около нас. Повече от 4-5 апартамента да светят няма,
Тук става интересно, как ще стане процедурата за санирането, когато няма ги собственици(явно за Видин става на въпрос, хората са някъде на губерт), никой от блока няма връзка със тях?
nikolovvd - майстор
Аз си мислех за друго, къде е уловката. Колкото и малко да надуят цените веднага ще се намери някой да извика "Царят е гол!". Предполатам врътката ще бъде при издаването на паспорта на сградата, където собствениците ще ги задължат да ползват услугите на определени фирми. :roll:
stivemaster - майстор
Колеги, ще отправя забележка в която дано вникнете, не да си помислите тенденционното (този пак се заяжда). Та по същество фонд все пак ще бъде създаден след като се променят малко условията за кандидатстване понеже сега не са съвсем справедливи а има и текстове свързани с КТБ а нея вече я няма.
По интересното е да схванем същественото че идеята е да лапаме ама не само "гербаджиите" ами всички ние !!!!!
Защо, защото предварителното споразумение е, за няколко транша общо за над 1 млрд. лв. от Европейския съюз. Тез пари е хубаво да ги усвоим и да поискаме поне два пъти нови. После да се придържаме към еврейското правило - по добре % от нещо, отколкото 100% от нищо , а не да гледаме в канчето на еди коя си строителна фирма че "много кинти усвоиха тези мамка им" !
Последна промяна от stivemaster на пон дек 08, 2014 9:26 pm, променено общо 1 път.
jekasus - майстор
stivemaster написа:
Колеги, ще отправя забележка в която дано вникнете,
По интересното е да схванем същественото че идеята е да лапаме ама не само "гербаджиите ами всечки ние !!!!!
Защо, защото предварителното споразумение е, за няколко транша общо за над 1 млрд. лв. от Европейския съюз. Тез пари е хубаво да ги усвоим и да поискаме поне два пъти нови.
Няма проблеми, да ги лапат. Но... колко ще платят хората(собственици на апартаменти) по-точно месечна вноска? Предната питанка също интересна, като се върнат от губерт хората, да не ги чака съдия-изпълнител?
nikolovvd - майстор
Това не е проблем.
Проблема е, че трябва да има "Етажна собственост", т.е. юридическо лице с което да се подпише договора и т.н., а от 10 блока едва може да се намери 1 или 2 такива юредически лица.
stivemaster - майстор
Не напротив, това е проблема - проблема е че трябва да се слуша, да се мисли и да се внимава ,тогава може и нищо да не платиш !!!
Разбира се че това дали си на гурбет ,на почивка или на луната не те освобождава от заплащането на разходите за подръжка на сградата !!!!! Ако 2/3 от Етажната собственост са разписали санирането и да си на гурбет, дължиш кинти. Така че ако не те кефи, не се връщайте или не плащайте .Съдия изпълнителя ще го продаде и ще внесе остатъка в сметка на ваше име.
nakatasan - специалист
Като се има предвид какъв разграден двор сме, имам усещането, че нищо няма да стане с подобряването на състоянието на старите панелни жилища.
На мен ми е непонятно в какво се изразява издаването на паспорт на даден жилищен блок. Ако не отговаря на изискванията какво става с тази сграда?
В постовете по-горе се споменава, че ще е безвъзмездна помощ, а в същото време ще се плаща нещо си. Къде е истината. Уж има прозрачност на нещата, ама от тия статии които съм чел, нищо не вдянах. Щом прост човек като мен не може да го разбере, къде е лесното и прозрачното??
jekasus - майстор
nakatasan написа:
Щом прост човек като мен не може да го разбере, къде е лесното и прозрачното??
http://jivotatdnes.bg/index.php?page=article&id=12219
nakatasan - специалист
Опитах се да кажа, че няма да дойдат и да ми санират жилището, т.е. цялата жилищна кооперация. Отново ще има ходене като финикиец, което е доста досадно, ще се плащат някакви пари, а дали ще го направят и най-вече как и колко качествено, само може да се гадае. И затова масово не им се занимава на хората. Отделно при издаването на паспорт, блока ако не удовлетвори изискванията и не получи паспорт какво правим?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Зидане на тераса с YTONG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: