• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
gechev - специалист
Нямаш паспорт и след 10 год. идват прекъсват тока и ВиК-то, идва трошачката и блока става на чакъл за магистралите. Това чака "тарикатите" от панелките, които не искат саниране.
nakatasan - специалист
gechev написа:
Нямаш паспорт и след 10 год. идват прекъсват тока и ВиК-то, идва трошачката и блока става на чакъл за магистралите. Това чака "тарикатите" от панелките, които не искат саниране.
Е, аз искам, другите от блока също, ама на практика не е така както се твърди, че само стои потребителя който си е платил данъците, платил си е таксата за паспорта, ръцете му са на "Ф", а строителите ремонтират и възстановяват.
Даже много от хората ги е страх, че ще дадат някакви пари, а нищо няма да стане, ще продължат да си живеят в старото жилище, а може да ги натирят и да съборят блока. Тогава къде ще ходят?
nikolovvd - майстор
Не е така!
Трябва да имате регистрирана "Етажна собственост".
С други думи, трябва да има юридическо лице, с което банките и строителите да контактуват.
Банката ще даде пари, но на всеки етап ще има комисия, която ще отчита и приема работата на строителя.
Който е имал вземане-даване с банки по европейски програми може да разбере за какво става дума.
Отдавна европейските пари не се вземат толкова лесно и просто и не се харчат безотчетно. То са отчети, фото и видео албуми, проверки на всеки две седмици и прочие контрол.
jekasus - майстор
nikolovvd написа:
трябва да има юридическо лице, с което банките и строителите да контактуват.
това ще е наета фирма или човек от блока ще представлява интересите?
nikolovvd - майстор
Едно от двета. Ако "Етажната собственост" не е избрала/назначила председател/домоуправител може да си наеме професионален домоуправител.
Все пак за тази работа се изискват малко повече познания. Освен технически са нужни юредически и икономечески опит.
И не на последно място време да ходиш по разни институции.
stivemaster - майстор
Четете закона, четете че като знам в нашия блок какво е, направо страх ме хваща не само не могат да четат, ами името си не помнят.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Зидане на тераса с YTONG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: