• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
service_chocho - специалист
Здравейте, малко темата за газобетона е позамряла, нека я раздвижим с няколко въпроса.
Предстои ми усвояване на тераса искам да използвам щурц, който да сложа над прозореца но до момента не видях как да се закрепи стабилно .Видях, че се продават щуцове като тези от снимката циментова отливка с дупка в средата и керамична обвивка от трите страни. Въпросът е дали конкретния щурц е подходящ, по дадената схема може ли да се използва или има друг начин, терасата естествено ще се зида с итонг , и как се закрепва стабилно ?

Прикачен файл

t.JPG
t.JPG (15.46 KиБ) Видяна 13072 пъти

Прикачен файл

6.jpg
6.jpg (20.75 KиБ) Видяна 13072 пъти
stoyansbg - специалист
dejandd написа:
залепи итонга за плочата
+1 Аз така направих - залепих с теракол итонга за плочата и го подсигурих с дъски (една хоризонтална под итонга и няколко вертикални до долната страна на отвора за прозореца) докато стегне. Всъщност докато дойдат майсторите да слагат дограмата.
service_chocho - специалист
Благодаря за идеята но предпочитам по метода на щурца защото:
Терасите на целия блок през кумунизма бяха остъклени винкел и стъкло можеби в момента 20% от тях са се свили все едно че между горната и долна плоча разтоянието е намаляло.Подобно на схемата, която дадох червените линии са винкелната конструкция погледната отстрани.Незнам какъв е проблема и немога да разбера можеби е недеостатък в конструкцията тъйкато почти всички са еднакви като синята схема.
Та идеята е последния ред итонг и щурца да са отделени с полеуретанова пяна от горната тераса.

Прикачен файл

2.JPG
2.JPG (6.44 KиБ) Видяна 13027 пъти

Прикачен файл

3.JPG
3.JPG (8.32 KиБ) Видяна 13027 пъти
Илиян Илиев™ - майстор
Не бъди поредния циганин.

Терасата е проектирана да бъде тераса, а не бъдещо разширение на стаята.

Гнусно е да се усвояват тераси. С тези тераси България изглежда по-зле от албания. :cry:
service_chocho - специалист
Въпрос на избор. Ако можеш да помогнеш давай.
Spokoiniq - майстор
Писна ми едно и също да се коментира 100 пъти!Има си бленди-дистанционери за дограма, които ти осигуряват свободното отваряне на крилата и аванс за изолация на тавана, монтаж на пяна и не се вкарваш в измислени филми.Сгъването на винкелите е вследствие провисването на горната тераса, почти сигурен съм, че и тя е остъклявана и набутана с някакви тежки неща, но може да си висне и сама от годините.
schuldiner - майстор
А случайно да ви увисват таваните в стаите към терасите? Ако са на една плоча еркерно, нормално е като се натовари дългото рамо (примерно с няколко тона замазка заради обикновено "стандартно" кривия под), да се навири късото, т.е. терасата. Щом надигат, аз лично в никакъв случай не бих зидал. Още по-малко с итонг. Профилната конструкция (метална, дървена, ако щеш и ПВЦ) има поне някаква еластичност (макар джамлъкът да няма)...

ПП Спокоен, те се надигат, не увисват... Дистанционерите спасяват, ама ако напрежението се предаде на зида, знаеш какво следва...
service_chocho - специалист
Spokoiniq - аз съм съгласен стеб ама като идваш на море мини и питай някоя фирма за дограма по въпроса да видиш какво ще ти кажат. Това, което ми направина на другата тераса е, че добавиха над дограмата един профил предполагам PVC като самата дограма тъпо ми се вижда и немога да разчитам със сигурност на него при проблем.Затова искам да го направа като на схемата.
schuldiner -освен на остъклените тераси несъм забелязал някакви други провисвания или надигания. То и на тях несъм забелязал просто винкелната конструкция се свива но не на всякъде.

Прикачен файл

t.JPG
t.JPG (20.02 KиБ) Видяна 12915 пъти
8180 - майстор
service_chocho написа:
Затова искам да го направа като на схемата.
Чувал съм, че подобна "мека" връзка на неносещите зидове с конструкцията е нормативно противоземетръсно изискване (вече).
  • 1
  • 2

Тема "Усвояване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: