Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
arai - специалист
Значи реших на вилата да си направя мивка от газобетон,има подобни също изляти от бетон виждал съм разни такива изобретения .Мивката е вътре в къщата.Отгоре ще си бъде с тези корита от неръждавейка където се продават по магазините а отдоло с две дървени вратички.И :rolleyes: мисля да я облепя с плочки. Та въпросите ми са: добро решение ли е подобна мивка,проблем ли е при положение, че ще бъде върху гредоред и ако някой е правил подобно нещо да даде някой съвет по въпроса.
schuldiner - майстор
Макар газобетонът да не е идеалният материал за целта, аз поне го предпочитам пред "лята мивка". Проблем би могъл да се появи от невероятно глупавото устройство на 99% от сифоните. Ако оттичането е само с тръба (без ески, меки връзки и прочее), напълно възможно е вода никога да не стигне до блокчетата. Основният кусур на газобетона е че не понася водата, ако се избегне това, що да не става?

ПП Моята мивка е конструкция от стари мебелни плоскости, включително коритото, после всичко е облечено с фаянс. Проблем ми е правил само сифонът, но като го разкарах вече е ОК. Умишлено не съм слагал нищо за защита на талашита, за да проверя кое как се държи във времето и върху каква (дървена) повърхност може да се шпаклова и лепи. За 5 години всички варианти - с/без кована мрежа, лепено с флексово лепило, с евтин теракол, с ПУ - всички си стоят учудващо добре.

Тема "мивка от газобетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: