Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
kirofabv - специалист
Здравейте. Терасата ми е усвоена, но дограмата е стара и е от край до край. Искам да я махна, да сложа с 60см. по-тясна дограма, а на оставащото място да се направи зид (150*65см. с 10-ка итонг), където да стои климатика и да има отвор за аспиратор.

Въпроса е с какво да се обработи този зид отвън за да не попива дъждец?
Ще издържи ли зида на тежестта на външното тяло на климатика (около 35кг.)? Нали няма да падне?

По принцип съм намислил зида да ми го направи фирмата, която ще ми прави дограмата и да знам за какво да гледам.
(приемам и предложения за иззиждане :))
Последна промяна от kirofabv на пет авг 19, 2011 10:31 am, променено общо 1 път.
velsi - Почетен майстор
Щом ще ти го прави фирмата, трябва да питаш тях. Нас ще питаш в случай, че решиш да си правиш нещо сам.
rendo - специалист
за ставане с 10-тка - ще стане
дали бих го направил у нас или у клиента на 10-тка да дупча за климатика да седи и аспиратор - никога
torbalan - Дървен философ
щом ще има климатик, подозирам че зимно време това помещение ще се отоплява...

с 10 см. итонг - много несериозно звучи...
kirofabv - специалист
velsi написа:
Щом ще ти го прави фирмата, трябва да питаш тях. Нас ще питаш в случай, че решиш да си правиш нещо сам.
Знам какво не знам... и като не знам - питам. Ако съм сбъркал форума, моля, да ме поправиш.
Сам не бих се наел да го правя понеже е доста отговорно.
torbalan написа:
щом ще има климатик, подозирам че зимно време това помещение ще се отоплява...
с 10 см. итонг - много несериозно звучи...
Да, ще се отоплява :?
Вие как бихте го направили?

п.п. Все още приемам оферти за иззиждането. София.
EDI - майстор
Дебелина поне 20 см и външна изолация 8 см с хубава мазилка.Иначе направо вкарваш влагата в къщи, вярвам, че не би си купил къща със стена 10 см, нали :) .Когато анкерират конзолите на климатика, да сложат и трите крепежа на всяка конзола, аз бих ползвал химически анкери /презастраховка е, но все пак е итонг, нищо не се знае, ако има вибрации, може да намериш външното тяло на земята след година-две /.
kirofabv - специалист
Благодаря ти, Еди. Точно такъв конкретен отговор ми трябваше.
По принцип мога да сложа климатика на самата тераса, че направо ме наплашихте с този зид :partyman:
Ще ми се удължи тръбния път с около 50-80см, но пък е по-добре отколкото да изпадне.
EDI - майстор
А, не искам да те плаша, просто трябва да го монтират като хората.Всяка конзола е с три отвора, но много често се слагат по 2 дюбела, че и по 1 на конзола съм виждал :lol: .Просто трябва да се прецени, дали няма да предава много вибрации в зависимост от конструкцията на стеничката, но от друга страна, итонг-а ще гаси повече вибрации от една бетонна монолитна стена.
kirofabv - специалист
Предполагам няма да е проблем ако си купя примерно Moment CF 900 (гледам, че е около 30-тина лв.) и ги накарам да направят монтажа и с него.

Иначе разликата в цената на иззиждането с 10-ки и 20-ки не би трябвало да е фрапираща така, че 20-ки ще са. Сега като се замисля наистина 10см си е направо нищо.
Тани - модератор
А винаги има вариант да монтират конзолите на климатика със шпилки , които минават през цялата дебелина на тухлата и са с по-голяма шайба от вътрешна страна или направо с планка!

Тема "Малък зид ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: