Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
EDI - майстор
Да, и това е много добро решение, освен това е доста по-евтино от химическите анкери. :partyman:
marnik - специалист
За вибрациите горещо препоръчвам да си поискаш да ти сложат тампони при монтажа на климатика. Вкъщи без тампони цялата къща се тресеше, но след като си закупих 4 бр. и си ги сложих сам не разбирам кога включва компресора и кога спира. Това представляват тампоните, които вършат работа..
Изображение
kirofabv - специалист
Ясно... ще искам да са шпилки тогава.
Сега говорих с една фирма, която предлага такива дейности и майстора, ми обясни, че дори и 20-ка да е зида пак не препоръчва монтиране на климатик понеже можело да доведе до отлепяне на самото блокче итонг и да се срине климатика. Направо изтръпнах... взел съм си не евтин японски климатик, нов и направо се мятам след него ако пропадне. Да не говорим ако има хора отдолу каква беля може да стане. Ужас направо!

п.п. итонга по принцип с какво се реди - цимент, някакво лепило или друго ?

едит: сега виждам горния пост. Тези тампони приложими ли са с шпилките?
marnik - специалист
тампоните се слагат на четирите 'крака' на климатика, за да обират вибрациите, т.е. приложими са да :)
EDI - майстор
Ако под японски имаш предвид 100 волтова машина, няма да ти трябват тампоните.Там компресорите и баланса на хладилната част са на светлинни години от машините за Европа - личен опит :lol: .ИТОНГ-а се лепи с лепило за ИНОТГ, има го навсякъде.Аз обаче в къщи си го лепя с ФЛЕКС лепило за гранитогрес :) .Няма начин да се срине 20 см, 10 да, но не и 20, ако естествено е зидан като хората, особено като имаш японче.Съотношението височина дебелина е 1:5, по-здраво от това, здраве му кажи.
kirofabv - специалист
Не, не е 100 волтов... не съм се метнал и на някакви мега климатизатори от рода на сарара уруру или каквото беше там. Те ми идват малко в повече като инвестиция :)
Просто успях да се докопам до един панасоник японски, което предполага че е правен по стандартите на панасоник и не може да се сравнява с дайкин или нокриа по изработка примерно. Надявам се да съм случил с него - консултирах се на няколко места, получих доста добри препоръки за него и затова вложих малко повече парици от предвидените. Дано нямам ядове с него.

Ако има дори и малко съмнение да падне няма да се скъпя да купя Флекс за да го направят с него. Само искам да спя спокойно когато долу играят деца.

п.п. ще ме прощавате за лаишките въпроси, но след това ще ми послужат за барплота така, че ще се похваля и с мой зид впоследствие. ;)


EDI написа:
Съотношението височина дебелина е 1:5, по-здраво от това, здраве му кажи.
Всъщност размерите ще са в.150, ш.65, д.20 :?
Нещо съм се объркал в първия пост с тези 100см.
EDI - майстор
Щом не е 100 или 200 волтов, да слагат тампоните.Няма да падне зида, няма страшно.ИТОНГ-а е широк 60 см, от страни да не забравиш да предвидиш бетотни колонки, не го хващай направо за стената.Я цъкни една снимка, да видим обекта.
kirofabv - специалист
EDI написа:
Щом не е 100 или 200 волтов, да слагат тампоните.Няма да падне зида, няма страшно.ИТОНГ-а е широк 60 см, от страни да не забравиш да предвидиш бетотни колонки, не го хващай направо за стената.Я цъкни една снимка, да видим обекта.
Бетонни колонки? Знаех си аз, че няма да се размина ей така лесно :)
Ако има колонки то зида ще стане по-тесен от 65см. Колко трябва да са широки тези колонки?
Снимка ще мога да пусна довечера, че сега не съм на мястото.
kirofabv - специалист
Аз така ато седя и си мисля май ще го монтирам тоя климатик на панела на терасата. Не ми излиза от акъла как може да падне това нещо и каква беля може да стане - майната му на климатика.

Ако го монтирам на терасата тръбния път става 3.3м, ако е на зидчето, което мислех тръбния път ще бъде 1.6м, което е по-добре, но все пак мисля, че загубите няма да са толкова фрапиращи и ще е по-добре да го монтирам на терасата и да спя спокойно.

Какво ще кажете... вече направо не мога да се кротна, че трябва дограма да се поръчва. :sad:
EDI - майстор
И двата варианта са добри, решението е твое.3 метра тръбен път е нищо за климатизатора, дори е по-добре, обикновено изискването за минимален път е 2 метра за машина на R410a.

Тема "Малък зид ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: