• 1
  • 2
Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
Тани - модератор
Може да ползваш някакъв готов грунд и след няколко месеца като изсъхне да боядисаш! Иначе ще остане петно!
stivemaster - майстор
Ех ех колега не го купувайте това Ц200 бе мама му стара като не знаете как да го ползвате .Кой авторитет може да те е посъветвал да го праснеш с Ц200.Ако беше питал щяха например да те посъветват хората как да я изпердашиш тази мазилка дето си я спретнал ,също така и с какво и как да я шпакловаш .Дано не си я шпакловал с гипса и външното върху Ц200 че тогава ....
а колко време трябва на гипсовата шпакловка да изсъхне, за да бъде готова за боядисване с латекс?

ПС:това за грунда с Ц200 и вода го видях на много места в интернет, като алтернатива на дълбокопроникващия грунд. Минал съм хоросановата мазилка с такъв разтвор един път, 24 часа преди да шпакловам и останах в с впечатление че не падат вече песачинки от хоросановата мазилка. И двете страни на стената са вътрешни.
Ако това с грунда от Ц200 е било грешка, какви ще да са последствията?
Тани - модератор
Няма да е проблем това , че си ползвал Ц200 . Гипсовата шпакловка съхне за няколко дни , но под нея имаш неизсъхнала варова мазилка , която е източник на влага и в зависимост от боята която ползваш може дори да помени цвета ѝ. Обикновено избиват розови петна. Варта не съхне чрез изпарение , а процеса е химичен! Съхненето отнема седмици в зависимост от дебелината .
т.е. да разбирам че трябва да позачакам с латекса?! Шпакловката вече е на 1-2 дни (гипсова, Боро). Колко дни след шпакловането е най-удачно да се боядиса с латекс (използвам Боролекс)? :)
valat111 - специалист
Виж инструкциите на производителя...2-3 дни, ако е юли, 4-5-6 -септември...ако е Коледа, поне до Свети Валентин...т.е. температура и влажност на въздуха.
eddie_92 - напреднал
Личното ми мнение е да не правиш мазилка върху итонга, ще рискуваш да си напука в най-добрия случай, а може и да падне след време, ако ще го правиш с вароциментов р-р, сложи рабица - елементарно можеш да си направиш като забиеш няколко пирона в итонга и оставиш главите леко над нивото 0,5см и с тел (най-добре стоманена) започваш да плетеш мрежа между пироните. Не е кой знае какво и ще ти отнеме минути. А по лесния и рационален вариант за мен е купуваш стиропор 2см и го лепиш с тераколче, като върху него полагаш фибромрежа и праскаш 2 рЪце шпакловка. Поздрави! :)
VLADO66 - майстор
Погледна ли от кога е темата.Мазал съм си итонга на гаража отвън с ВЦ мазилка(без мрежа) отвън преди 10г. и си е цвете.
tinalex - специалист
И аз така-преди 10 години.
mitakata - специалист
А аз гипсова шпакловка преди 18г. и не е мръднала.
  • 1
  • 2

Тема "газобетон + външна мазилка от хоросан" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: