Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
jordanil - специалист
здравейте.Имам следния проблем:
Ще ми зидат терасата с газобетон./майстор/.Малко съм зле с финансите и смятам да си шпакловам аз/не съм схванат,но не съм го правил досега/.Смятам да се справя сам.Та въпросът ми е:С какъв материал става,с какви инструменти,на колко ръце се прави и каква е технологията.Мисля и от вън да залепя за изолация стериопор и после да шпакловам и там .Там имало някаква мрежа върху стериопора,но как се лепи трая мрежа>,,,, !Мерси за отговорите.
Лек ден на всички!
Osiris - специалист
по добре си го шпакловай като ти зидат блокчетата за да можеш да стигаш навсякъде шпаклова се с теракол трябват ти мистрия голяма шпакла /някои и викат маламашка / бъркалка дрелка кофа работни дрехи и хъс за работа шпакловаш докъто ти хареса повърхноста /колкото по гладко толкова по гот ама с теракол едва ли ще стане много гладко дори и да е на черти не си трашкаи все пак ше лепиш изолация/ изолацията се лепи като грубо и на дебело мажеш с гребен по изолацията в твоя случай е по добре да е стиропор но тва сам ше си решиш листа изолазия се залепва към стената и се причуква с гумен чук и мастар така че да е равен и като сложиш нивелир да е отвесно и така си напасваш всички листи изолация отгоре се опъва рабица и се хваща с пластмасови дюбели за изолация /гледай рабицата да е максимално опъната за да можеш да я шпакловаш гладко после / като опънеш рабицата минаваш една ръка теракол и после може да завършеш с някаква декоративна мазилка /влачена , пръскана и тн./ :? те тва е технологията а кой как се справя си е въпрос на майсторлък :? :wink:
jordanil - специалист
о.к. но с какво да шпакловам-теракол ли?нали не ставало както трябва с него?
Отвътре ще шпакловам само ,а отвън-изолация и шпакловка+латекс или нещо такова за външно боядисване!
bisplus - специалист
Здравей! От вътре първо шпакловай с теракол по горепосочения начин две ръце кото след като положиш първата ръка изчакваш малко тръпне(но не да изсъхне) и нанасяш втората ръка, след това като дръпне и тя вземаш една маламашка която не е метална а е пластмасова а на рабатната площ е залепен дунапрен а пък може и снай обикновинна гъбичка навлажняваш я и заглаждаш повърхноста на шпакловката и става перфектно. След това повтаряш същата операчия но с гипсово шпакловка но след като исъхне втората ръка минаваш със шкурка...първо със 100 а после със 150 и си ток! Надявам се да си ме разбрал и ти желая успех в начинанието! :) :) :)
bisplus - специалист
Извинявам се за провописа но ми свършва обедната почивка и бързам!
Profi Stroi - специалист
Така като гледам написаното ако аз трябва да се справя с такъв ремонт няма да успея
По добре изчакай
Посъбери малко пари и си плати специиално за шпакловката
По лесно ще изидаш сам с Итонг отколкото да шакловаш
Освен това външната изолация или с скеле или с алпииски способ
Малко несериозно ми се струва за лайк
Тук ще ти дадът доста съвети за инстументи,за материали и т.н но моя съвет е остави това на професионалистите
Ще ми съвестно форума да остане без един потребител защото въжето се протрило на ръба на покрива например:)

Тема "шпакловка..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: