Всичко за газобетона от зидане до шпакловане
penata - специалист
Здравейте какво ще кажете за това :
http://cellularfibroconcrete.com/bg/
потресен съм след като гледах клипчето, а сега започвам да се чудя защо не е навлязло в строителството при положение че цената му доста ниска (смятах за замазка от обикновенна смес и този материал излиза четири пъти по-евтино , а и доста по-леко и лесно)
Тани - модератор
А ти работил ли си с него?
stivemaster - майстор
Интереснооо браво колега ,аз се занимавам професионално с леки бетони и това и аз не го бях виждал .Всъщност представлява пенофибробетон ,със странен пенообразувател (сух,най вероятно протеинов) ,осигуряващ обаче много добър очевидно резултат.
Тази подробност обаче ,дава възможност пенофибробетон да се получава без скъпо оборудване ,без специално обучен персонал ,направо на обекта и на каквато и да е височина.
Дотук говоря принципно ,без да имам каквато и да е представа за продукта.Още утре ще се свържа с фирмата и ще си поръчам мостра ,за да оценя в цифри възможностите на продукта.
Ще се постарая да информирам за резултатите.
Фло - специалист
Това,че не публикуват Декларация за съответствие и Протокол от първоначално изпитване директно ми губи интереса!
penata - специалист
Не съм работил и за това питам .Вижда ми се доста интересно и мисля че итонга ще си изпее песента само някой да се сети да лее блокчета и да продава :-D. Доколкото за декларации за съответствие и тем подобни в Щатите и Канада са луднали по него вероятно е доста екологичен продукт (за последното информацията е от нет-а колко е вярна незнам)
Фло - специалист
penata написа:
Не съм работил и за това питам .Вижда ми се доста интересно и мисля че итонга ще си изпее песента само някой да се сети да лее блокчета и да продава :-D. Доколкото за декларации за съответствие и тем подобни в Щатите и Канада са луднали по него вероятно е доста екологичен продукт (за последното информацията е от нет-а колко е вярна незнам)
В конкретния случай под екологичност разбират употребата на отпадъчна пепел от тецовете и шлака от металодобива. На постнатия сайт продават технологията и оборудване.Вероятния клиент би могъл да е някой от 3 или 4-те производители на сухи строителни смеси,но щом това го няма на пазара ,значи имат някакво предубеждение към сухата смес за порест бетон.Най -малко,че ще останат зависими от руските доставки на "тайните добавки",които казано под секрет :yawinkle: са полипропиленови фибри и повърхностно-активно вещество с HLB=16-18,и както предположи колегата stivemaster,вероятно от органичен произход.

Тема "Газофибробетон(cellularfibroconcrete)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: